V půlce května Evropská komise oznámila, že pracuje na úpravě směrnice týkající se minimálních sazeb spotřební daně z tabákových výrobků. Její poslední revize proběhla před více než deseti lety, aktualizace je potřebná zejména proto, že se od té doby hojně rozšířily alternativy klasických cigaret, které se vyznačují nižší škodlivostí. Klíčová otázka je, jak by měla vypadat. Zdroje politického webu New Europe dobře obeznámeného se situací v Bruselu tvrdí, že Komise hodlá následovat rigidní přístup Světové zdravotnické organizace a plánuje tvrdě zdanit všechny výrobky bez ohledu na jejich škodlivost a míru jejich zdravotního rizika.
Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.