Nejnovější průzkum: Fischer má náskok před Zemanem

13.09.2012 13:47

Agentura STEM zveřejnila výsledky aktuálního průzkumu veřejného mínění, který zjišťoval sympatie jednotlivých prezidentských kandidátů. Podle zjištění společnosti STEM by v prvním kole zvítězil Jan Fischer s třiceti procenty. Dalším postupujícím do druhého kola prezidentské volby by byl Miloš Zeman se ziskem patnáct procent hlasů.

Nejnovější průzkum: Fischer má náskok před Zemanem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Na třetím místě by se s dvanácti procenty umístil Jan Švejnar, který ale oznámil, že na post prezidenta České republiky kandidovat nebude. Jeho odstoupení od kandidatury zamrzelo bývalého předsedu Strany zelených Martina Bursíka. "Obávám se, že bude výběr mezi bývalým komunistou, bývalým komunistou a bývalým komunistou," okomentoval pro ParlamentníListy.cz Švejnarovo rozhodnutí Bursík.

A kdo bude na Švejnarově rozhodnutí nejvíce profitovat? "Těžko říci, někdo říká, že Jan Fischer, ale já bych to tak neviděl, může to být nějaký liberál, třeba Vladimír Dlouhý," míní politolog Stanislav Balík.

Celá zpráva STEM ZDE

Ostatní kandidáti zaostávají

Méně než deset procent hlasů by získali kandidát ČSSD Jiří Dienstbier (9 % hlasů), současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (6 % hlasů) a kandidát občanských demokratů Přemysl Sobotka (4 % hlasů).

Ostatní kandidáti, kteří oznámili svoji kandidaturu, by podle výsledků agentury STEM získali dohromady zhruba deset procent hlasů voličů. Osm procent voličů se prozatím nerozhodlo, kterému z kandidátů udělí v přímé volbě svůj hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost, nemám slovíčko omluvy. Václav Klaus se strašlivě rozčílil. Jde o olympiádu

13:56 Drzost, nemám slovíčko omluvy. Václav Klaus se strašlivě rozčílil. Jde o olympiádu

Exprezident Václav Klaus se na XTV.cz rozhovořil mimo jiné o Green Dealu, ale také o „neočkování“ lé…