Nejoblíbenějšího hejtmana má Jihomoravský kraj. Pražská primátorka podporu ztrácí

25. 6. 2015 10:11

Podle agentury Phoenix research je nejoblíbenějším hejtmanem jihomoravský Michal Hašek. Nejhůř je na tom Lubomír Franc z Královehradeckého kraje. Pražská primátorka Adriana Krnáčová si oproti březnovému měření značně pohoršila. V žebříčku oblíbenosti obsadila až 11 místo.

Nejoblíbenějšího hejtmana má Jihomoravský kraj. Pražská primátorka podporu ztrácí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Michal Hašek se drží na prvním místě již několik měsíců. A to nejen u agentury Phoenix research, ale také například u agentury SANEP. U agentury Phoenix získal 44,7 procenta, u SANEPU pak dokonce 51,3 procenta.

Oproti březnovému měření obliby si nejvíce polepšil Miroslav Novák hejtman Moravskoslezského kraje a to o 3,2 procenta na současných 21,7 procenta. Na opačné straně žebříčku je primátorka Prahy Adriana Krnáčová, ta si oproti minulému měření pohoršila o více než pět procent na současných 17,3 procenta.

Druhým nejoblíbenějším hejtmanem je jihočeský Jiří Zimola, který získal od respondentů 37,2 procenta. Následuje ho hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s 36,6 procenty a bramborovou pozici obsadil Jiří Běhounek z Vysočiny s 31,7 procenty.

Výrazně si polepšil rovněž Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD), o 3,2 procenta. To může být spojeno jak s pořádáním hokejového mistrovství, tak například s rozvojem dopravní infrastruktury v oblastí severní Moravy a Ostravska.

  • celý výzkum ZDE

Mezi nejméně oblíbené patří Lubomír Franc s 11,8 procenty, karlovarský hejtman Martin Havel s 13 procenty, Václav Šlajs z Plzeňského kraje s 15,8 procenty a pražská primátorka Adriana Krnáčová se 17,3 procenty.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si pozval profesorku Dvořákovou. Ta se děsila nad bezpečnostním rizikem SPD a strašila Hitlerem

14:03 Moravec si pozval profesorku Dvořákovou. Ta se děsila nad bezpečnostním rizikem SPD a strašila Hitlerem

Ve studiu Václava Moravce v Žižkovské věži v Praze se v neděli v poledne sešli místopředseda Poslane…