Nejodolnější české vozy pomáhají při hurikánech v Mexiku

11. 12. 2020 15:24

Letošní hurikány zasáhly silně jižní část Mexika, kde rozsáhlé záplavy způsobily humanitární krizi. Při odstraňování následků pomáhají i speciální vozy TATRA TRUCKS z českého průmyslového holdingu Czechoslovak group.

Nejodolnější české vozy pomáhají při hurikánech v Mexiku
Foto: KADEN
Popisek: Model Tatra Terrno k stému výročí
reklama
Vozy dokážou projet vodou až do výše 1,5 metru a díky unikátní koncepci podvozku se dostanou i do těžce přístupných terénů, kde jiná vozidla selhávají. Vzhledem ke svým výjimečným schopnostem patří ke klíčovým prvkům záchranného mexického systému již od roku 2014. 
 

Anketa

Souhlasíte se zavřením všech hospod ve 20:00?

68%
32%
hlasovalo: 19897 lidí
„Vozy TATRA TRUCKS nám pomáhají při odstraňování následků hurikánů a silných dešťů po celé zemi. Díky jejich jízdním vlastnostem a schopnostem i v terénních podmínkách jsou důležitým prvkem našeho záchranného systému. Pět let bezproblémového provozu prokázalo jejich vysokou spolehlivost," chválí si vlastnosti vozů zástupci Národní vodohospodářské komise CONAGUA.
 
Šestnáct speciálních vozidel modelové řady TATRA FORCE, určených pro likvidaci následků povodní, nyní zasahuje v oblasti Chiapas a Tabasco, kde hurikány a následné záplavy připravily o život desítky osob a téměř 200 tisíc jich zůstalo bez přístřeší. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…