Nejpopulárnějším politikem je Babiš, podívejte se, jak dopadl Okamura

01.10.2014 17:06

Nejdůvěryhodnějším politikem je předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš. Podle aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) mu věří 55 procent lidí. Na druhém místě skončil prezident Miloš Zeman, za ním pak ministr obrany Martin Stropnický (ANO), předseda ČSSD a vlády Bohuslav Sobotka a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Nejpopulárnějším politikem je Babiš, podívejte se, jak dopadl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

V porovnání s květnovým průzkumem si Babiš pohoršil o čtyři procentní body. Tehdy byl však porovnáván pouze s představiteli politických stran, ze kterých také vyšel na prvním místě. Nyní byli do průzkumu zařazeni také například prezident, ombudsmanka, guvernér ČNB a předseda Ústavního soudu.

Kompletní průzkum naleznete ZDE.

Zemanovi nyní vyslovilo důvěru 49 procent lidí. Stropnický má důvěru 45 procent dotázaných. Sobotka a Rychetský jsou důvěryhodní shodně pro 43 procent Čechů. Ostatní politici získali od respondentů důvěru nižší než 40 procent. „V porovnání s výsledky předcházejících výzkumů bylo zjištěno, že statisticky významně narostla důvěra pouze u ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové," uvedli autoři průzkumu. Naopak pohoršili si například šéf Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura a ministr pro lidská práva a senátor ČSSD Jiří Dienstbier.

Centrum provedlo průzkum od 8. do 15. září mezi tisícovkou lidí starších 15 let a zařadilo do něj 27 čelných ústavních činitelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…