Nejsem mafián, brání se zuřivě Paroubek

25.04.2012 21:58

Šéfa novodobých Národních socialistů Jiřího Paroubka rozhořčil výrok jeho někdejšího stranického kolegy Romana Housky a podal na něj trestní oznámení za pomluvu.

Nejsem mafián, brání se zuřivě Paroubek
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Trestní oznámení podal Jiří Paroubek kvůli výroku Romana Housky pro ParlamentniListy.cz: „Paroubek se celou dobu snažil a snaží moji osobu kriminalizovat, neboť si je vědom, že mu já a moji přátelé a kolegové stojíme v cestě a stáli jsme i v minulosti. Když byl ještě předseda strany a zabránili jsme tomu, aby si kraj a stranu s pobočníkem Petrem Bendou zprivatizovaly jeho podivné praktiky.“

Podle někdejšího šéfa sociálních demokratů je Houskovo nařčení jen pokusem o odvedení pozornosti od vlastních problémů. Těmi mají být potíže, které působí kontrola přidělování dotací v Ústeckém kraji. Podle tiskového prohlášení Jiřího Paroubka se mezi příjemci dotací objevily také firmy napojené na politiky z ČSSD.

Spor mezi oběma politiky trvá už přes rok. Romana Housku, přítele ústecké hejtmanky Jany Vaňhové (ČSSD), podezírá Paroubek z napojení na síť českého podsvětí. Houska naopak tvrdí, že špínu na něj záměrně hází bývalý premiér, který se mu prý mstí za to, že se Houska podle svých slov snažil bránit ústeckou buňku ČSSD před duem Paroubek-Benda, kteří ji údajně chtěli zneužít pro své nekalé praktiky.

"Za ty urážky podává můj právník další trestní oznámení na Paroubka," uvedl v SMS zprávě ParlamentnímListům.cz Houska.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…