Nejsme žádný protektorát, vzkazuje čtyřem nejvyšším činitelům ministr Herman. A na prezidenta by příště chtěl Pitharta

21.10.2016 7:33 | Zprávy
autor: vam

Ministr kultury Daniel Herman nemá strach, že by svým setkáním s dalajlamou ohrozil českočínské obchodní zájmy. Herman to uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešním Lidovým novinám.

Nejsme žádný protektorát, vzkazuje čtyřem nejvyšším činitelům ministr Herman. A na prezidenta by příště chtěl Pitharta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Toho se opravdu nebojím. Navíc se domnívám, že vazalství jsme si v historii užili dost. Ať už jako protektorát Třetí říše, či jako satelit sovětského impéria. Setkání bylo mým osobním rozhodnutím, nebyl jsem k němu pověřen vládou,“ uvedl Herman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Sebedestrukce EU

Musím vám dát za pravdu, že EU vede sebedestrukční politiku. Vrtá mi ale hlavou, jak je to možné? Kdo to řídí? To jsou všichni tak mimo nebo jim je jedno, co s námi bude?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

22:07 Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

Pod záminkou ochrany dětí nasazuje Evropská komise aplikaci, která má hlídat věk uživatelů. Podle kr…