Nejste očkovaní? Virus si vás najde, hrozí Smejkal

09.07.2021 10:39 | Zprávy

Nakažených koronavirem v Česku přibývá a spolu s tím pozvedá šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Petr Smejkal výstražně ukazováček pro všechny ty, kteří se ještě nenechali očkovat. „Virus si neočkované z řad rizikových skupin najde,“ říká v rozhovoru pro Novinky.

Nejste očkovaní? Virus si vás najde, hrozí Smejkal
Foto: Archiv P. Smejkala
Popisek: Petr Smejkal, šéf skupiny MeSES

Ačkoli začal počet nakažených covidem-19 opět stoupat, je podle Smejkala trend stále příznivý, protože počet hospitalizací ani úmrtí výrazně neroste. „Aktuální situaci v Česku hodnotím příznivě, je to celkem jasné,“ uvedl. 

Kvůli šířící se mutaci delta vyzývá lidi, aby se nechali co nejdříve očkovat. „Očkovaným nijak neublíží. Pokud se rychle v proočkování dostaneme tam, kde je Velká Británie, nemusíme se bát,“ dodává hlavní epidemiolog pražského IKEM.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

4:46 Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

Nejnižší chudoba není v Česku, jásaly strany koalice SPOLU. Současně však vládní resorty chtějí rozd…