Největší mešita v Evropě. Pod okny europoslanců. Dostane 2,5 milionu euro z veřejných peněz

09.04.2021 17:12

Publicistka Monika Pilloni čas od času přináší české veřejnosti některé zprávy ze světa. Především z Itálie. Ale nejen z Apeninského poloostrova. Tentokrát obrátila svou pozornost do Štrasburku, kde má vyrůst největší mešita v Evropě. Jedno z měst, které se stalo ikonou evropského sjednocování, se tak možná stane také hlavním evropským městem islámu.

Největší mešita v Evropě. Pod okny europoslanců. Dostane 2,5 milionu euro z veřejných peněz
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Monika Pilloni napsala pár řádek k výstavbě obří mešity ve Štrasburku. Město dá na stavbu 2,5 milionu eur, další peníze dodá Turecko. Monika Pilloni o tom informovala s odvoláním na text, který sepsala Lorenza Formicola v La Nuova Bussola.

„Sdružení Millî Görüs, které tuto mešitu chtělo, odmítlo podepsat chartu principů islámu ve Francii a brání politický islám. Štrasburk tak bude korunován na evropské hlavní město islámu,“ sdělila českým občanům Monika Pilloni s tím, že zmíněné hnutí je významně navázáno na Turecko. Zmíněná francouzská charta obsahuje mimo jiné body, že její muslimští signatáři respektují rovnost žen a mužů a právo francouzských muslimů odpadnout od víry.

Mešita má mít celých 9 600 metrů čtverečních a má se do ní vejít více než 4 tisíce věřících naráz.

Štrasburk, který byl po stovky let znám svým klenotem v podobě katedrály, se tak brzy může stát symbolem muslimské víry.

„Takže zatímco mnohé kostely chátrají a jsou páleny a bořeny, štrasburský magistrát věnoval na výstavbu největší mešity v Evropě 2,5 milionu euro - zbytek dotlačil aspirant na tureckého sultána ...,“ uzavřela Pilloni s odkazem na tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…