Největší obchodní válka je tu? Konflikt mezi USA a Čínou vygradoval

6. 7. 2018 20:44

Obchodní spor mezi Čínou a USA se vyostřil. Dokonce se začalo hovořit o začátku obchodní války. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.

Největší obchodní válka je tu? Konflikt mezi USA a Čínou vygradoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Spojené státy totiž začaly dnes uplatňovat clo ve výši 25 procent na dovoz čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů ročně. A Čína okamžitě zareagovala protiopatřením ve stejném rozsahu. Jak uvádějí analytici, spor může mít dopad na spotřebitele, zaměstnance, firmy, investory i na světovou politiku. Česká republika by navíc mohla patřit mezi nejohroženější ekonomiky.

  • Původní text ZDE.

Cla mají podle prezidenta USA Donalda Trumpa ukončit „nekalé převody amerických technologií a duševního vlastnictív do Číny“. Má tak i dojít k ochraně amerických pracovních míst. 

Oproti tomu čínský premiér Li Kche-čchiang uvádí, že z obchodní války nevyjde nikdo jako vítěz. Čína je podle jeho slov nucena přijmout kvůli ochraně svých zájmů protiopatření. A obavy jsou především z toho, že by mohlo dojít ke vzrůstu na 500 miliard amerických dolarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…