Největším slídilem roku se může stát Český statistický úřad

17.10.2011 14:58

Anticenu pro největšího slídila by letos mohl získat Český statistický úřad (ČSÚ) za organizaci sčítání lidu, bytů a domů. Získal nejvíce nominací v soutěži Big Brother Awards, kterou pořádá občanské sdružení Iuridicum Remedium.

Největším slídilem roku se může stát Český statistický úřad
reklama

Sčítání lidu mezi nominacemi figuruje nejen jako například "násilné sbírání soukromých údajů všech občanů pod výhružkou pokuty", ale i díky výroku poslance ČSSD Stanislava Křečka, podle něhož by pravdivost údajů měla kontrolovat policie.

Projekt pražské elektronické tramvajenky opencard je nominujícím trnem v oku kvůli požadavku uvádět při registraci číslo občanského průkazu, rodné číslo, číslo telefonu, platební karty, adresu bydliště i e-mail. Navržena byla i vedení Ostravy a Plzně za přemíru kamer ve veřejném prostoru. Anticenu by mohli získat také největší telefonní operátoři za údajné předávání osobních údajů třetí straně, nebo předseda poslanců VV Vít Bárta a agentura ABL za sledování lidí v Praze 11.

Mezi nominovaným jsou také ministerstvo zdravotnictví kvůli registrům pacientů v zákoně o zdravotnických službách, ministerstvo práce a sociálních věcí "za snahu zavést totální kontrolu finančních toků domácností těžce zdravotně postižených prostřednictvím sociální platební karty nebo ministerstvo spravedlnosti za uvádění rodných čísel v obchodním rejstříku.

Loni hlavní cenu v soutěži, kterou sdružení pořádá od roku 2005, získala Policie ČR zejména za archivaci fotografií aut i jejich řidičů pořízených z kamerových systémů. O další anticeny se podělily ministerstvo vnitra, Evropská unie či internetová sociální síť Facebook.

Čtěte:

Sčítání lidu je zbytečná, blbá a drahá buzerace, zlobí se část ODS

Okamura: Sčítání lidu, miliardy v trapu

Klaus: Sčítání lidu je k ničemu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechceme, aby Čechům k obraně zbyly jen holé ruce. Senátor Červíček varoval před zákazy v rámci EU

17:11 Nechceme, aby Čechům k obraně zbyly jen holé ruce. Senátor Červíček varoval před zákazy v rámci EU

Novela Listiny základních práv a svobod zahrnující zakotvení práva bránit sebe i jiné se zbraní za z…