Nejvíce nakažených za týden, ale méně než minulý čtvrtek. Psí skóre zůstává 62

20. 11. 2020 8:16

Česko během čtvrtka zaznamenalo 6471 nově potvrzených případů nemoci covid-19, tedy nejvíc za posledních šest dní, je to o 1402 případů nákazy méně než minulý týden. Rizikové skóre protiepidemického systému (PES) zůstává na 62 bodech ze sta, které značí čtvrtý stupeň pohotovosti, který je označen jako vážný. V Česku zatím platí opatření pro pátý stupeň, informuje iDNES.cz.

Nejvíce nakažených za týden, ale méně než minulý čtvrtek. Psí skóre zůstává 62
Foto: Hans Štembera
Popisek: Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zakrývající ústa a nos povinná. Ovšem i venku ji většina obyvatel nosit začala
reklama

Od třetího stupně ho dělí dva body. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V Česku stále platí opatření pro pátý stupeň, ministr zdravotnictví Jan Blatný v pátek vládě navrhne zmírnění opatření, která by mohla začít platit od pondělí.

Ve čtvrtém stupni, který je ve stobodové škále vymezen 61 až 75 body, se má opět vrátit docházka do základních škol, praktická výuka na středních školách a skupinová výuka do 20 lidí na vysokých školách. Povoleno by mohlo být také shromažďování až šesti osob nebo by měl být zmírněn zákaz vycházení až od 23.00 místo současných 21.00.

Při vyšších stupních rizika se počítá se stejnými opatřeními pro celou republiku, ve dvou nejnižších by mohlo být podle dřívějších vyjádření Blatného různé nastavení opatření v jednotlivých krajích. I první nejmírnější stupeň vyžaduje nouzový stav, který platí do 12. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

7:24 Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

„Mám takovej malej příběh s paní Norou...“ začal Ondřej Hejma svůj pravidelný pondělní pořad. Když h…