Nejvstřícnější bankou za I. čtvrtletí 2014 se stala Fio banka

28.07.2014 14:50

Nejvstřícnější bankou za první čtvrtletí roku 2014 se stala Fio banka. Tato banka získala dosud rekordně nejvyšší hodnocení 80,10 procent. Fio banka tak opět obhájila první místo ze čtvrtého čtvrtletí roku 2013. Za vedoucí Fio bankou se umístila Sberbank, která dosáhla dosud historicky nejlepšího hodnocení. Sberbank získala 74,38 procent. Třetí nejlepší hodnocení zaznamenala Air Bank se 73,30 procenty.

Nejvstřícnější bankou za I. čtvrtletí 2014 se stala  Fio banka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Banky si v celkovém průměru oproti předchozímu čtvrtletí opět polepšily. Za povšimnutí stojí, zisk druhého místa ze strany Sberbank, která tak odsunula na třetí pozici dosud suverénní Air Bank.

 

Banka

Výsledky za III. Q. 2013

Výsledky za IV. Q. 2013

Výsledky za I. Q. 2014

Air Bank

72,75 (1)

74,1 (2)

73,3 (3)

Fio banka

71,57 (2)

75,68 (1)

80,1 (1)

UniCredit Bank

70,03 (3)

68,03 (5)

72,28 (4)

Equa Bank

69,56 (4)

70,37 (3)

69,32 (6)

GE Money Bank

68,84 (5)

67,36 (7)

69,3 (7)

Sberbank

65,46 (9)

66,19 (8)

74,38 (2)

Zdroj: www.vstricnabanka.cz

 

Fio banka se opět výrazně zlepšila

Fio banka obhájila své první místo ze čtvrtého čtvrtletí roku 2013 a navíc zlepšila své hodnocení mezičtvrtletně o celých 4,42 procentního bodu.

Velmi dobré hodnocení banky komentuje porotkyně Markéta Grušáková zástupce mediálního partnera Parlamentnilisty.cz. "Fio banka připravila pro klienty další nové bonusy. Vydává debetní karty, snížila sazbu všech fixních úrokových měr hypoték. Pro klienty bude zajímavé také to, že se stala členem SEPA. Snížila tak ceny přeshraničních platebních transakcí. V prvním čtvrtletí tak Fio banka opět boduje."

Pozitivní hodnocení Fio banky potvrzuje i vedoucí redaktor mediálního partnera DENÍK Jan Klička, který hodnotí: "Vyšší rychlostní stupeň zařazený na konci roku 2013 pokračuje i v roce novém. Fio se stala Nejvstřícnější bankou, zlevnila hypotéky, zlevnila a ulehčila platby v rámci EU a zavedla i americké hypotéky. Kromě toho spustila reklamní kampaň na „ryze českou banku“. Zabere to? Šance je velká."

Fio banka byla velmi dobře hodnocena všemi skupinami, které v projektu Vstřícná banka naše banky hodnotí. Od poroty si tak banka vysloužila průměrné hodnocení 77,29 procentního bodu, od veřejnosti 76,67 procentního bodu a od serveru Bankovnipoplatky.com 88,8 procentního bodu.

Sberbank nově stříbrná

Velký skok v hodnocení zaznamenala Sberbank, která se oproti poslednímu čtvrtletí posunula z osmého na druhé místo hodnocení. Celkově si banka polepšila mezičtvrtletně o celých 8,19 procentního bodu. Výrazně se bance zvýšilo hodnocení ze strany odborné poroty i veřejnosti.

Banka potvrzuje, že vstup nového investora znamenal významný impuls k jejímu rozvoji a pozitivním změnám. Porotce, vysokoškolský učitel a první finanční arbitr v ČR Otakar Schlossberger hodnotí banku takto: "Vždy jsem u banky pozitivně hodnotil sestavený sazebník a musím říci, že zůstal podobný. Přehledný a jasný. Banka postupně ukončila „rebrending“. Lze očekávat, že banka se bude snažit být vůči klientele vstřícnější. Už dříve, a to nyní potvrzuje nabídkou produktů, poskytuje všechny produkty, které by mohl a měl spotřebitel očekávat. Banka patřila a patří spíše k levnějším…"

Air Bank na třetím místě

Air Bank v tomto čtvrtletí sestoupila na třetí místo. Nicméně je nutné připomenout, že po dvou prvních místech v loňském roce a jednom druhém místě v předchozím čtvrtletí se jedná stále o velmi dobré umístění a Air Bank má stále velmi velkou šanci výrazně se umístit v celoročním hodnocení projektu. O těsných výsledcích svědčí i fakt, že Air Bank zaostává za druhou Sberbank o pouhých 1,08 procentního bodu.

Na čtvrtém a pátém místě jsou UniCredit Bank a mBank

UniCredit Bank potvrzuje, že se jedná o kvalitní banku do první pětky nejlépe hodnocených bank. Proti předchozímu čtvrtletí si tato banka o jednu příčku polepšila a jen těsně ji uniklo třetí místo.

Překvapením je i opětovný návrat mBank do nejlepší pětky. mBank tak v první pětce vystřídala Českou spořitelnu a potvrdila, že její vstřícná poplatková politika a výrazné novinky z února letošního roku, stejně jako zajímavá řešení pro klienty, ji dává velmi dobrý základ usadit se v první pětce natrvalo.

 

Celkové, komplexní výsledky hodnocení bank za I. čtvrtletí roku 2014

 

Zdroj: www.vstricnabanka.cz

 

OHODNOŤTE ČESKÉ BANKY NA SERVERU WWW.VSTRICNABANKA.CZ

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hostomský: Ukončete trasování. Covid je už nemoc jako každá jiná

15:02 Hostomský: Ukončete trasování. Covid je už nemoc jako každá jiná

Skokový nárůst počtu lidí nakažených koronavirem není úplné překvapení. Statistici ho předpovídali a…