Nekompromisní Petr Štěpánek: Babiš? Defenestrace! Fialova vláda, to jsou gauneři

27.11.2021 8:33 | Ze sítí

Publicista Petr Štěpánek, někdejší člen ODS a Alternativy pro Česko a dnes člen Trikolóry, toho má dost. Premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) pohrozil defenestrací a budoucí členy vlády Petra Fialy (ODS) označil za gaunery. Zde je důvod.

Nekompromisní Petr Štěpánek: Babiš? Defenestrace! Fialova vláda, to jsou gauneři
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek

Někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se zase jednou pořádně rozčílil. Do běla ho rozpálilo poslední vyhlášení nouzového stavu ze čtvrtka. Předsedovi vlády v demisi poslal vzkaz.

„Čeho je moc, toho je příliš. Andreji, máme tu u nás v českých zemích takový hezký zvyk. Jsi na řadě,“ napsal Štěpánek na facebooku a přidal záběr z filmu o defenestraci pražských radních z oken radnice.

Defenestrace

„Andreji, ty a celá vláda jste gauneři. Na nadnárodní korporace si netroufáte, na velké řetězce také ne (tam prodáváš i ty, že?), tak aspoň nesmyslnými, nelogickými opatřeními likvidujete obyčejné lidi, drobné živnostníky a drobné prodejce. Historie vás bude soudit,“ varoval ještě končící vládu ANO a ČSSD Štěpánek.

Nekompromisní byl i k budoucí vládě Petra Fialy. Té vyčetl, že se svou jasnou většinou 108 hlasů ve Sněmovně mohla Babišův nouzový stav okamžitě zrušit, jenže tak neučinila. Podle Štěpánka tak prokázali, že nejsou ochotni dodržovat své předvolební sliby a pro publicistu to jsou též gauneři.

„Stejní gauneři jsou ovšem také politici nové vládní koalice. Již dnes mohli nesmyslné zavedení nouzového stavu zrušit. Mají na to ve sněmovně většinu 108 poslanců. Neudělali to. A to přesto, že před volbami slibovali, že lockdown nikdy nezavedou. Sliby, chyby!“ vypálil.

Petr Štěpánek se zlobí

A všem doporučil, aby budoucí vládu hodnotili nikoli podle slibů, ale podle toho, co nakonec tato vláda opravdu udělá.

Petr Štěpánek se zlobí

Vláda Andreje Babiše přistoupila k vyhlášení nouzového stavu poté, co se začala významně zhoršovat epidemická situace v České republice. Za pátek přibylo přes 20 tisíc nově covid pozitivních, v nemocnici leží přes 6160 covidových pacientů a 101 osob ve spojitosti s covidem zemřelo. Za jediný den. Za čtvrtek přibylo přes 27 tisíc nově covid pozitivních.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…