Nekompromisní Prymula: Já tady nebudu, když mě tady chce někdo cvičit

19.05.2020 18:12

Roman Prymula se počátkem března stal hlavní tváří boje s koronavirem v České republice. Nebýt této pandemie, možná by z ministerstva odešel dřív, ale koronavirus změnil situaci a Prymula zůstal náměstkem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Teď však o odchodu mluví znovu. Má za to, že s ním není férově jednáno ve věci bezpečnostní prověrky.

Nekompromisní Prymula: Já tady nebudu, když mě tady chce někdo cvičit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, ministr zdravotnictví
reklama

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula tvrdí, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se bojí jeho popularity. Prymula se stal jednou z hlavních tváří boje s koronavirem v České republice.

Prymula dal před pár dny najevo, že by mohl na konci května skončit na Ministerstvu zdravotnictví a odejít do soukromého sektoru. V soukromém sektoru prý způsobil desítky let a momentálně má celou řadu nabídek postů, na nichž by se mohl věnovat soukromému výzkumu.  

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v souvislosti s touto informací konstatoval, že tedy počítá s Prymulovým odchodem. Náměstek však teď tvrdí, že se na ministerstvu bojí jeho popularity. Právě proto se prý znovu rozjela debata o jeho bezpečnostní prověrce, kterou by jako náměstek měl mít, ale dosud ji nemá.

„Vnímal jsem to jako účelovou věc, protože se mě tady bojí, to je jednoduché vysvětlení,“ sdělil. Na dotaz serveru Seznam Zprávy, čím v úřadu nahání obavy, měl jasnou odpověď: „Kvůli popularitě.“ „Já tady nebudu, když mě tady chce někdo cvičit s prověrkou, o které si myslím, že je nekorektně vedená,“ dovysvětlil.

O svém možném odchodu však bude ještě jednat s premiérem Andrejem Babišem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

16:10 Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr sepsal obsáhlý text, zamýšlející se nad pozicí České republiky v…