Nekrást a mít vize. Deník se ptal osobností, co očekávají od politiků

25. 10. 2013 9:07

Letošním volbám prý chybí velká témata, tvrdí dnešní Mladá fronta Dnes a proto se zeptala několika lidí, které její redaktoři považují za osobnosti, co by měla přednostně řešit vláda, vzešlá z voleb. A co oslovení odpovídali? Stačilo by, kdyby politici dodržovali "desatero". Kdyby nelhali a nekradli. Pak by bylo lépe. Měla by se zlepšit právní kultura.

Nekrást a mít vize. Deník se ptal osobností, co očekávají od politiků
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík
reklama

Například kardiochirurg Jan Pirk na otázku, co by měli politici dělat, uvedl: "Dodržovat `desatero`. Především nelhat a nekrást. Pokud se tohle naplní, může být opravdu líp."

Janě Zielinski, ředitelce mezinárodní přehlídky Designblok, vadí mimo jiné i to, že nám chybí vize a vizionáři. „Kde má být naše země za pět, deset, padesát let? O tom se mluví strašně málo a je to přitom zásadní."

Exministr vnitra a zakladatel Unie svobody Jan Ruml by trval na běžných ústavních zvyklostech, přičemž role prezidenta by měla být pouze procedurální.

Katolický kněz, teolog, sociolog náboženství Tomáš Halík se obává snah orientovat českou zahraniční politiku směrem na Východ. Rád by také zavedl možnost odvolání prezidenta.

Režisérka Olga Sommerová považuje za nutné řešit situaci matek samoživitelek. "Ty často žijí v bídě, protože stát není schopen donutit otce jejich dětí k placení alimentů. Stát musí začít platit alimenty a sám potom výživné vymáhat na nezodpovědných otcích. Jinak nemá cenu naslouchat žvanění o budoucnosti českého národa," uvedla režisérka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

8:45 „Chybí vám uvědomění.“ Tomáš Klus: Lid musí pochopit, co k němu umělci chtějí dostat

Po volbách bude líp, myslí si hudebník Tomáš Klus, který se už stal politickým aktivistou a jeho dal…