Některá pracoviště finančních úřadů podle Kalouska zaniknou

16. 5. 2013 21:22

Podle ministra financí Miroslava Kalouska zanikne v budoucnu řada územních pracovišť finančních úřadů. V současné době jich je 201 a jejich případné rušení kvůli vyšší účinnosti výběru daní umožní transformace finanční správy, kterou Sněmovna schválila v roce 2011. Kalousek to dnes řekl v odpovědi na interpelaci poslance ČSSD Jiřího Petrů, který se ho ptal na zrušení čtyř územních pracovišť v Jihomoravském kraji.

Některá pracoviště finančních úřadů podle Kalouska zaniknou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Od roku 2014 bude existovat 14 sídel finančních úřadů a všechno ostatní budou územní pracoviště, řekl Kalousek. Zdůraznil, že každý budoucí ministr bude chtít po finanční správě nižší náklady a vyšší efektivitu. "Tak je nepochybné, že řada těch územních pracovišť zanikne za účelem vyšší efektivity, což bude ve prospěch daňového poplatníka," řekl.

Budou zrušeny příliš drahé úřady

K 1. lednu příštího roku by podle Kalouska mohlo být zrušeno 29 pracovišť. "To je výsledek, s kterým jsem hrubě nespokojen a snažím se jako ministr vůči Generálnímu ředitelství finanční správy dosáhnout výsledku mnohem vyššího. Jsem hluboce přesvědčen, že by ten počet mohl být alespoň dvojnásobný," uvedl.

Poslanec Petrů se ministra ptal zvláště na případné zrušení pracoviště v Mikulově. Kalousek odpověděl, že neví, zda i tamní pracoviště bude patřit mezi ta zrušená. "Budou zrušena ta pracoviště, která z hlediska efektivity neodpovídají nákladům, které na jejich udržování v místě neseme," dodal.

"A pokud já budu ministrem financí, tak nedovolím, nedovolím žádný politický tlak na to, aby málo efektivní pracoviště zůstalo zachováno jenom proto, že to tam slíbil nějaký starosta nebo nějaký poslanec," dodal Kalousek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…