Některá pracoviště finančních úřadů podle Kalouska zaniknou

16.05.2013 21:22

Podle ministra financí Miroslava Kalouska zanikne v budoucnu řada územních pracovišť finančních úřadů. V současné době jich je 201 a jejich případné rušení kvůli vyšší účinnosti výběru daní umožní transformace finanční správy, kterou Sněmovna schválila v roce 2011. Kalousek to dnes řekl v odpovědi na interpelaci poslance ČSSD Jiřího Petrů, který se ho ptal na zrušení čtyř územních pracovišť v Jihomoravském kraji.

Některá pracoviště finančních úřadů podle Kalouska zaniknou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Od roku 2014 bude existovat 14 sídel finančních úřadů a všechno ostatní budou územní pracoviště, řekl Kalousek. Zdůraznil, že každý budoucí ministr bude chtít po finanční správě nižší náklady a vyšší efektivitu. "Tak je nepochybné, že řada těch územních pracovišť zanikne za účelem vyšší efektivity, což bude ve prospěch daňového poplatníka," řekl.

Budou zrušeny příliš drahé úřady

K 1. lednu příštího roku by podle Kalouska mohlo být zrušeno 29 pracovišť. "To je výsledek, s kterým jsem hrubě nespokojen a snažím se jako ministr vůči Generálnímu ředitelství finanční správy dosáhnout výsledku mnohem vyššího. Jsem hluboce přesvědčen, že by ten počet mohl být alespoň dvojnásobný," uvedl.

Poslanec Petrů se ministra ptal zvláště na případné zrušení pracoviště v Mikulově. Kalousek odpověděl, že neví, zda i tamní pracoviště bude patřit mezi ta zrušená. "Budou zrušena ta pracoviště, která z hlediska efektivity neodpovídají nákladům, které na jejich udržování v místě neseme," dodal.

"A pokud já budu ministrem financí, tak nedovolím, nedovolím žádný politický tlak na to, aby málo efektivní pracoviště zůstalo zachováno jenom proto, že to tam slíbil nějaký starosta nebo nějaký poslanec," dodal Kalousek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

20:13 „Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

Válka na Ukrajině přinesla do moderního válčení použití dronů a dalších bezpilotních letounů, které …