Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

31.10.2020 18:40

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti postaršímu občanovi bez roušky, jenž se pohyboval na zastávce autobusu. Příslušník policie je na záznamu sám zachycen bez roušky a také v situaci, kdy muže bez ochrany úst a nosu opakovaně silně udeřil do obličeje.

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17848 lidí
Video začíná příjezdem policejního vozu na zastávku autobusu, na níž se pohybuje postarší muž bez roušky na obličeji.

Jeden z policistů přibíhá k muži, který zřejmě policii zavolal, a začíná zapisovat do protokolu. Mezitím se na scéně objeví další policista a běží k muži bez roušky. Zajímavé na celé věci je, že ani policista nemá roušku na obličeji.

Policista odhodí postaršího muže na nedalekou lavičku. Po chvíli záběry ukazují, jak policisté cosi řeší s podezřelým. Ten zřejmě s něčím nesouhlasí a policista, který je sám bez roušky, dává muži facku.

Video pokračuje o několik minut později. Dle autorů se po dobu deseti minut policista pohyboval na místě bez roušky a nasadit si ji měl, až když se na místě objevilo nejméně šest jeho kolegů.

Čtveřice policistů se přibližuje k podezřelému, jenž celou dobu sedí na lavičce, a zřejmě ho nutí nasadit si roušku, muž ji však popadne a rázně s ním praští o zem. Policista, který sám roušku před tím nasazenou neměl ani při styku s dalšími kolegy, se opět neovládne a muže opět obdaří silnou fackou. Ten si následně již roušku nasadí, byť pouze pod nos. Tím záběry končí.

Lidé na sociálních sítích odhadli lokalitu incidentu jako pražskou Libeň. Mnozí se přitom podivují nad neprofesionálním chováním policisty, který podezřelého fackoval, ale sám při kontaktu s dalšími lidmi neměl roušku nasazenou.

Video, které během odpoledne bylo veřejně dostupné, navečer změnilo svůj statut na soukromé, takže jej není možné vidět.

Pražská policie pro server iDnes.cz uvedla, že policisté k muži vyjížděli na základě oznámení, že rozbil přední okno u auta. Muž údajně byl pod vlivem alkoholu a drog.

Nošení roušek je aktuálně povinné jak na zastávkách veřejné dopravy, tak na území obcí v lokalitách, kde není možné dodržet odstup dvou metrů. Na nedodržování nařízení si policisté stěžují. Někteří lidé si podle jejích slov vysvětlují vládní nařízení po svém a se strážníky diskutují, nadávají jim a leckdy neváhají použít ani fyzickou sílu.

„Co se týče nošení roušek, situace se oproti jaru zhoršila, protože část veřejnosti není ochotna daná nařízení dodržovat, někteří je vysloveně bojkotují. Což je s ohledem na současný počet nakažených tak trochu paradox,“ říká mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Právě v Praze již od začátku září pražští strážníci zjistili celkem 15.111 porušení v souvislosti s vládními opatřeními. V jiných částech republiky se strážníci s agresí ze strany odmítačů roušek setkávají jen spíše výjimečně nebo vůbec.

Již v říjnu vzbudil značnou pozornost veřejnosti zásah policie proti muži bez roušky v pražském metru. Podezřelý tehdy po výměně názorů s policisty během krátké chvíle skončil v poutech na zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…