„Němci tvrdí, že mají problémy se svojí identitou. A také jej mají. Je to však především proto, že tomu sami věří. Poslední dny naprosto změnily to, jak sebe sama Němci vnímají: Nevíme přesně, kdo jsme, ale ať jsme kdokoli, jsme nyní lepšími lidmi, než jsme se báli, že bychom mohli být. Věřili jsme, že bychom se mohli změnit. Nyní jsme zjistili, že jsme se změnili. Země pod našima nohama se zdaleka nechvěje tolik, jako tomu bylo před měsícem,“ popisuje Garfinkle změny, kterých si při své nedávné návštěvě Německa povšiml. Konstatuje, že přístup Německa a Evropské unie přinese kontinentu agónii projevující se v oblasti sociálního státu, sebezničující multikulturní politice a bezpečnosti.
„Přiznám se, že vůbec nerozumím myšlení šéfa Evropské komise Junckera. Jak je možné udržet pomocí kvót uprchlíky třeba v Polsku, kde nechtějí být? Stejně se nakonec po pár dnech či měsících rozhodnou odjet vlakem do Berlína. Dokážou potom Němci při atmosféře, která tam nyní vládne, tyto uprchlíky poslat zpátky do východní Evropy?“ podivuje se Garfinkle s tím, že se vše vymklo jakékoli kontrole. „V Sýrii, Iráku, Libanonu či v Pákistánu vidí, že v Německu vítají všechny uprchlíky. Za rok či dva se jich může po Německu pohybovat klidně dalších pět milionů. Němci si myslí, že mohou pomoci jejich ekonomice. To však znamená, že vědí jen velmi málo o vzdělání v arabském světě. Jen velmi malá část bude schopna v Německu pracovat. Sociální systém Německa tak bude vážně narušen,“ píše Garfinkle.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro