Němcová: Kalousek na mě křičel kvůli stravenkám, já si to ale neberu

19.09.2011 6:11 | Zprávy

AKTUALIZOVÁNO V ČT se u Václava Moravce sešly tři ženy a místopředsedkyně svých stran. Miroslava Němcová, místopředsedkyně ODS a předsedkyně Poslanecké sněmovny, zastává názor, že by Šluknovsku pomohl centrální registr přestupků, místopředsedkyně VV Karolína Peake zase míní, že situaci nevyřeší. Místopředsedkyně opoziční ČSSD Marie Benešová má za to, že by měl na sever Čech hlavně zavítat premiér.

Němcová: Kalousek na mě křičel kvůli stravenkám, já si to ale neberu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

Vláda se snaží vymyslet co nejefektivnější řešení na Šluknovsku, a tak Miroslava Němcová podporuje centrální registr přestupků. Prý se již návrh blíží i koaliční shodě, do konce roku ale pravděpodobně nebude. Naopak Karolína Peake z Věcí veřejných míní, že registr sám o sobě situaci nevyřeší.

V tomto bodě dokonce panuje shoda i s opozicí, kterou v Otázkách Václava Moravce zastupovala Marie Benešová z ČSSD. Ta zmínila i „desatero", které sepsali starostové ze severu Čech. V něm se o centrálním registru mluví, tudíž už jen proto, že po něm volají lidé z epicentra konfliktu, značí, že by mohl pomoci.

Související: Nečasova lhostejnost vede k výbuchům. Kocáb pění. Psal to dávno

Podle Benešové je důležité rozlišovat jednotlivé lidi, někteří skutečně dávky zneužívají, a tak by se měl udělat rozdíl mezi nimi a těmi, kteří se snaží pracovat apod. „To, že premiér jede jako jeden z posledních, určitě má symbol," naznačila však, že by premiér Petr Nečas měl co nejdříve na sever Čech jet. Podle ní by tam uslyšel konkrétní názory a kritiky místních, kteří prý většinou volají po práci.

V tom s Benešovou souhlasí i Peake. Sice oceňuje, že Nečas okamžitě uvolnil peníze pro Šluknovsko, podle ní by ale lidem pomohlo, kdyby se tam objevil předseda vlády. Jinak se mohou uchýlit k extremistům.

Na čem se však napříč politickým spektrem političky neshodnou, je daňová reforma. Němcová zdůrazňuje, že Česká republika může být ještě ráda, že se nenachází v pásmu států jako Řecko nebo Španělsko, které se potýkají s hlubokou ekonomickou krizí.

Související: Vláda bez ministrů z TOP 09: Daňová reforma má i tak zelenou

Proto je ale prý potřeba vypracovat úspornou daňovou reformu. „Není pravda, že daňové dopady se dotýkají chudých a nedotýkají se bohatých," řekla však Němcová.

Není ale příliš pro zrušení stravenek, což plánuje ministr financí Miroslav Kalousek. „Ministr na mě křičel, ale já si to neberu," usmívala se. Prý mu rozumí, že chce odstranit všemožné výjimky, pokud ale stravenky zapříčiní, že bude v rozpočtu chybět miliarda, pak jeho návrh podporovat moc nechce.

"Hovoří se o tom, tedy říkám to jako stanovisko i ODS, že chceme, abychom se o tom ještě bavili," dodala Němcová. Po jednání vlády, kdy téma stravenek označil ministr Kalousek za passé, reagovala: "Debata o stravenkách uzavřená není. Budeme chtít otevřít ještě toto téma na jednání Sněmovny s cílem, aby se na stravenky nesáhlo, když to řeknu jednoduše."

SLEDUJEME téma: STRAVENKY
Hospodští štamgasti by Kalouskovi do piva i plivli

Věci veřejné jsou ochotny reformu podpořit, protože jak Peake připomněla, kladou důraz na zdanění hazardu. VV by byly i pro, aby se daně projednávaly už v září. Jak však Benešová řekla, není pravděpodobné, že by sociální demokraté reformu podpořili. Neuvažují prý příliš ani o přepracování.

Čtěte více:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…