Německá armáda chce růst, ale nemá lidi. Mluví se o náboru cizinců

22.07.2018 11:21

Nedostak lidí v ozbrojených silách možná bude německá armáda řešit přijímáním cizinců ze zemí EU. „Armáda poroste, potřebujeme kvalifikované odborníky. Proto tuto možnost pečlivě zvažujeme," řekl mluvčí bundeswehru v Berlíně agentuře DPA.

Německá armáda chce růst, ale nemá lidi. Mluví se o náboru cizinců
Foto: archív autora
Popisek: Bundeswehr

Německé ozbrojené síly se potýkají s nedostatkem lidí už několik let. Expert parlamentní frakce CSU na brannou politiku Florian Hahn listu Augsburger Allgemeine řekl, že „v rámci svobody pohybu uvnitř Evropské unie mohou vznikat moderní modely, jak početní stav vojáků zvýšit“.

Verbování cizinců do německé armády dnes v rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine připustil i armádní expert sociálních demokratů Karl-Heinz Brunner, napsal server Týden.cz. Upozornil ale, že i v případě, že cizinci dostanou příslib německého občanství, "by bundeswehr mohl vypadat jako armáda žoldáků".

  • Původní zdroj ZDE

Jediným receptem na personální nouzi by podle Alice Weidelová z protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) mohlo být obnovení všeobecné branné povinnosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …