Německá církev toho má dost. Kupuje vlastní loď a jede k Africe lovit migranty

13.09.2019 12:55

Sdružení Evangelické církve v Německu (EKD) oznámilo, že do Středomoří vyšle svou vlastní loď, která bude přivážet migranty. „Pošleme naši loď, abychom zachránili životy ve Středomoří,“ stojí v jejich oficiálním stanovisku v otázce přijímání migrantů, informaci italského deníku Il Giornale zveřejnil server Echo24.cz.

Německá církev toho má dost. Kupuje vlastní loď a jede k Africe lovit migranty
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti

Prezident sdružení Evangelické církve v Německu (EKD) biskup Heinrich Bedford-Strohm záměr vyslat do Středomoří vlastní loď potvrdil. „Nikdo by neměl být ponechán topit se v moři, záchrana životů je povinností každého křesťana,“ říká Bedford-Strohm v oznámení nového usnesení EKD.

Předseda Rady EKD uvedl, že: „Skutečnost, že se lidé topí, že lidé umírají, je něco, co nikdo nemůže tolerovat – zejména někdo, kdo se cítí být oddaný křesťanské víře“. Z toho důvodu podle jeho slov bylo rozhodnuto o založení nadace, na které by se podílely velké i malé instituce, sportovní kluby, asistenční organizace, církevní sbory, školy a divadla. Ta by měla být připravena v následujících týdnech. Nákup lodi a další přípravy potrvají měsíce.

Podle biskupa Bedforda-Strohma je poslání lodi víc než symbolický akt. „Jde o příkladné jednání,“ zdůraznil Heinrich Bedford-Strohm s tím, že ve Středomoří budou lidé zachraňováni. Evangelické církve v Německu již roky zasílají finanční podporu nevládním organizacím, které podporují migraci do Evropy.


 


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…