Německá policie hledá „čtyři muže tmavé pleti“. Spáchali něco opravdu ohavného

21.08.2017 6:54

Obyvatelé malebného německého městečka Dessau žijí ve strachu. Minulý týden na místní policii nahlásila téměř šedesátiletá žena znásilnění, které měli spáchat „čtyři muži tmavé pletí“.

Německá policie hledá „čtyři muže tmavé pleti“. Spáchali něco opravdu ohavného
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně

Policie v Dessau, které leží ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, již několik dní pátrá po čtyřech podezřelých mužích tmavé pleti, kteří měli přímo v centru města sexuálně zneužít šestapadesátiletou ženu. K incidentu mělo dojít jen několik desítek minut před půlnocí. Jak oběť znásilnění vypověděla na policii, čtyři muži tmavé pleti ji oslovili na centrálním náměstí, když se věnovala pravidelnému sběru láhví.

Podle její výpovědi ji muži odlákali na odlehlejší místo s tím, že tam najde ještě více láhví. Žena jim ve své naivitě uvěřila a do konce života toho bude litovat. „Žena se pohybovala v okolí bývalé školy, kde sbírala láhve a další věci,“ uvedla mluvčí policejního ředitelství pro východní část Saska-Anhaltska Doreen Wendlandová. A v budově bývalé školy také proběhlo samotné znásilnění, na kterém se měli podílet všichni čtyři násilníci.

Bezprostředně po znásilnění pachatelé z místa činu utekli a žena šla vše nahlásit na policii. Vyšetřování začalo ještě tu samou noc. Byly zajištěny stopy přímo v budově staré školy a pro pátrání v terénu byli využiti také tři policejní psi. Samotná oběť byla podrobena gynekologickému vyšetření a na jejím těle byly nalezeny stopy cizí DNA. K průběhu vyšetřování a případnému dalšímu postupu zatím policie nevydala žádné další prohlášení.

Prozatím ani není zřejmé, proč se žena pohybovala na místě činu v tak pozdní hodinu zcela sama a jak daleko od místa činu vlastně bydlí. Objevily se také spekulace, že mohlo jít o bezdomovkyni, ale policie tuto variantu zatím nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Ačkoli od sexuálního zneužití oběti uplynulo v podstatě již pět dní, nebyl německými médii zaznamenán žádný posun ve vyšetřování.

Pokud by se ukázalo, že oběť byla bezdomovkyně, potvrdilo by se tím, že přistěhovalci se skutečně nezastaví před ničím. Loni v říjnu tak byla v německém Düsseldorfu znásilněna zdrogovaným marockým žadatelem o azyl devadesátiletá žena a v letošním roce zase Afghánec v rakouském Linci sexuálně zneužil ženu, která nebyla zcela duševně v pořádku. Znásilnění však bohužel nejsou ušetřeny ani děti. Jako tomu bylo v případě desetiletého chlapce, kterého sexuálně zneužil migrant z Iráku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urážka! Vztek na očkování vrcholí pořadem ČT. Hodně silné

8:15 Urážka! Vztek na očkování vrcholí pořadem ČT. Hodně silné

Zda jsou lidé očkovaní vyrazili Reportéři ČT zjišťovat na Karlovarsko a našli nejednoho obyvatele z …