Německá policie hledá v Česku svědky, kteří viděli převaděče migrantů

19. 11. 2019 13:56

Německá policie zadržela v pátek poblíž hranic s ČR několik migrantů, kteří údajně přijeli v nákladním autě a poblíž hraničního přechodu v Lískové na Domažlicku vystoupili a s převaděči přešli pěšky do Německa.

Německá policie hledá v Česku svědky, kteří viděli převaděče migrantů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Velvyslanectví Německé spolkové republiky v Praze
reklama

Tamní policisté se obracejí na českou veřejnost a hledají svědky, kteří v pátek kolem 6:00 viděli vystupovat u hraničního přechodu větší počet lidí z nákladního auta nebo si všimli něčeho podezřelého. ČTK to dnes sdělila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Na základě upozornění místních německá policie zadržela v pátek u obce Höll u Waldmünchenu těsně u hranic nejprve osm migrantů a do oběda dalších šest. „Na základě dosud zjištěných poznatků nelze vyloučit, že převaděči transportovali asi 20 osob na nákladním vozidle s přívěsem se světlou plachtou do České republiky, a ještě před přejezdem bývalého hraničního přechodu Waldmünchen/Höll – Lísková mohly transportované osoby opustit nákladní vozidlo a dvěma pomocníky byly ve skupinách pěšky převedeny do Německa,“ uvedla Brožová. Před nákladním autem převaděčů jel údajně další nákladní vůz nezjištěné značky a barvy.

Případní svědci, kteří viděli vystupovat poblíž Lískové větší počet lidí z nákladního auta nebo si všimli něčeho podezřelého, se mají ozvat na telefonní číslo Spolkové policejní inspekce ve Waldmünchenu +49 9972 9408 111 nebo na českou policejní tísňovou linku 158.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…