Německá protiimigrantská AfD je mocným trnem v oku. A takto ji chtějí prý zlikvidovat

13.12.2015 9:44 | Zprávy

Stále rostoucí preference nové politické strany Alternativa pro Německo (AfD), která se kriticky staví k nynější uprchlické politice Berlína, je zřejmě mocným oním příslovečným trnem v oku. A tak vymysleli změnu zákona o politických stranách, která může podle některých funkcionářů AfD dohnat partaj až k bankrotu. Píše o tom server Echo24 s tím, že AfD „zatápějí“ také levicoví aktivisté, kteří se alternativce snaží finančně zničit jednocentovými dary.

Německá protiimigrantská AfD je mocným trnem v oku. A takto ji chtějí prý zlikvidovat
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Levicoví aktivisté, mezi jinými Die Partei (Strana) a skupiny Antify, zkoušejí proti AfD jednoduchou taktiku. Při každém převedení peněz on-line prostřednictvím PayPal nebo služby Sofort musí příjemce uhradit nějaké poplatky. Ty se pohybují mezi 0,9 a 1,9 procenta převáděné sumy. K tomu je ale ještě nutné připočíst poplatek 25, případně 39 centů za jedno převedení. Pokud tedy dárce pošle AfD jeden cent anebo deset centů, strana by měla s každým darem finančně tratit.

Ztráty by neměly vyrovnat ani příspěvky ze strany státu, které činí 38 centů za jedno euro od donátora. Za deset darovaných centů tedy navrch 13,8 centu ze státní kasy. Pokud se však odečtou poplatky, znamená to pro AfD tak jako tak minus, argumentují aktivisté.

Celý text je ZDE

AfD ale na svém webu jednocentovým dárcům z řad útočících aktivistů výslovně děkuje. Se službami PayPal a Sofor máme dohodnuté skvělé podmínky, tvrdí partaj. Mezi jiným prý poplatky nemůžou převýšit výši daru. PayPal a Sofort se k obsahu smlouvy s AfD odmítly vyjádřit.

Mnohem hlubší vrásky ale Alternativě pro Německo způsobuje připravovaná změna zákona o politických stranách, kterou v Berlíně iniciovaly vládní strany CDU/CSU a SPD. Pokud se uskuteční, přišla by AfD o značnou část státních finančních příspěvků. „To není zákon… To je útok na naši existenci,“ uvedla pro list Die Zeit místopředsedkyně strany Beatrix von Strorchová. Podle názoru této europoslankyně by se její strana dostala do existenční nouze.

Pokud AfD nesežene do konce roku na darech dva miliony eur, „zbankrotuje“, prohlásila doslova. Pokud ale dva miliony eur shromáždí, bude od roku 2016 dostávat státní příspěvek v plné výši.

 

 

 

 


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

AKTUALIZUJEME Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebn…