Německé noviny v úžasu z Babiše: Zemí se valí tsunami a premiér se fotí s dortíkem

29.10.2020 18:16

Německý deník Der Spiegel si všímá posledního vývoje ohledně koronaviru v České republice. Premiéru Babišovi prý chybí smysl pro cit. „Díky svému bezstarostnému jednání v boji s koronavirem, které bylo z politických důvodů uvolněné, český premiér v několika posledních týdnech významně přispěl k tomu, že desetimilionová země nyní zažívá skutečnou koronavirovou vlnu tsunami,“ míní deník.

Německé noviny v úžasu z Babiše: Zemí se valí tsunami a premiér se fotí s dortíkem
Foto: Repro Facebook
Popisek: Andrej Babiš ve svátek promlouvá k národu
reklama

Magazín Der Spiegel přišel s tvrzením, že zatímco se ve východní Evropě šíří epidemie koronaviru rychlostí exploze a obzvlášť vážná má být situace v České republice, tak premiér Babiš projevil jen malý smysl pro cit. „Nejvyšší míra infekce koronaviru po přepočtu na sto tisíc obyvatel v Evropě, zdravotní systém ve svých limitech, drastické restrikce, většina obchodů je zavřena – koronakrize je v České republice dramatičtější než na jaře a v této situaci zveřejní český premiér a miliardář Andrej Babiš na Facebooku fotku čokoládového dortíku s cukrovou mrkvičkou na vrchu,“ psal Spiegel.

Celý článek ZDE:

Fotka dortíku Andreje Babiše.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17834 lidí

Mnoho Čechů prý bylo příspěvkem zaskočeno a fotka měla zaplnit titulky hlavních českých médií. „Někteří předsedovi vlády připomínali, že právě zemřel rekordní počet lidí, jiní ho kvůli jeho netaktnosti vyzvali k rezignaci. „Tady polovina lidí nebude mít po vašich opatřeních ani na chleba a vy si fotíte cupcake. Je mi z vás na blití,“ napsala jedna žena,“ všiml si Spiegel.

Prý se však nejednalo o jediný krok vedle Andreje Babiše během koronakrize. „Díky svému bezstarostnému jednání v boji s koronavirem, které bylo z politických důvodů uvolněné, český premiér v několika posledních týdnech významně přispěl k tomu, že desetimilionová země nyní zažívá skutečnou koronavirovou vlnu tsunami. S více než 1 300 nakaženými na 100 000 obyvatel země v evropském srovnání vyčnívá. Pouze Belgie v současné době dosahuje hranice jednoho tisíce,“ kritizovali dále.

Babiš prý měl na konci srpna pronést, že koronavirus oslábl, a hrdě oznámil, že veřejný život v České republice byl mnohem volnější než v ostatních státech. „Když ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařídil přísnější požadavky na nošení roušek po nárůstu nakažených, tak to Babiš zrušil,“ připomněli Němci. Za to, jak se během léta zachoval, se Babiš několikrát později omluvil.

Spiegel se též věnoval nástupci Adama Vojtěcha Romanu Prymulovi, kterého novináři přistihli vycházet bez roušky z restaurace v době, kdy již měly být restaurace z vládního nařízení uzavřené. Babiš následně pronesl, že ho to šokovalo a že politici nesmějí kázat vodu a pít víno, což též zveřejnil na Facebooku.

Prý toto sám premiér praktikuje. „To Babiš sám praktikuje. V srpnu se s rodinou rekreoval na Krétě, ačkoli české krajany předtím vyzval, aby dovolenou trávili jen v Česku. Miliardářovo zdůvodnění: zájezd objednal ještě před koronavirem, hotel měl již zaplacen,“ zakončil Der Spiegel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

16:20 Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

Téma migrace se s létem pomalu, ale jistě vrací a s ním i otázka, co bude s problémem dělat Evropská…