Německo: Halal maso pro všechny děti! žádal muslimský rodič. Tak radši zrušili všechno maso

12.09.2018 11:05

Deník Die Welt informuje o poněkud bizarní situaci na jedné z hamburských škol, kde předseda rodičovské rady požadoval, aby bylo v jídelně nabízeno pouze halal maso. Vedení školy následné třenice mezi rodiči vyřešilo velmi nečekaným způsobem.

Německo: Halal maso pro všechny děti! žádal muslimský rodič. Tak radši zrušili všechno maso
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně
reklama

Neustále se zvyšující podíl muslimské populace v Německu s sebou přináší nové výzvy. Své o tom vědí v jedné ze základních škol v Hamburku, kde došlo ke sporu poté, co zdejší muslimský předseda rodičovské rady požadoval, aby mohli žáci jíst pouze halal maso. Aby mohlo být maso označeno za halal, je zvířatům podříznut krk a krvácí za plného vědomí. Na rozdíl od civilizovaných porážek v západním světě, kdy je zvíře předem omráčeno.

Fotogalerie: - Lány open

Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...
Prezident Miloš Zeman v Lánech hostil už druhý roč...

Anketa

Chcete, aby Česko dočasně přijalo 50 dětí ze Sýrie, jak navrhuje europoslankyně Šojdrová?

5%
95%
hlasovalo: 14232 lidí

Proti požadavku předsedy rodičovské rady se postavilo několik jiných rodičů a škola se rozhodla eskalující situaci vyřešit tak, že dočasně nabízela v jídelně pouze vegetariánské jídlo. Celá záležitost se dostala na veřejnost půl roku poté díky místním politikům z Alternativy pro Německo (AfD). Právě na jejich žádost školská rada celou situaci nyní objasňuje. Její zástupce připustil, že předseda rodičovské rady požadoval podávání halal masa velmi „nekompromisně“.

Celý text v němčině najdete ZDE.

„Ke schůzce s rodičovskou radou došlo v únoru a diskuze byla velmi emotivní. Z tohoto důvodu jsme se s cílem uklidnit situaci rozhodli po omezenou dobu nabízet ve školní jídelně pouze bezmasá jídla. Nicméně od začátku tohoto měsíce mají žáci k dispozici vedle vegetariánské stravy a ryb opět i masité pokrmy,“ uvedl zástupce školské rady s tím, že halal maso v nabídce školní jídelny i nadále nefiguruje.

Podle hamburské Alternativy pro Německo byla hádka mezi rodiči stran halal masa jen špičkou ledovce a v rámci několikaměsíčních bouřlivých diskuzí došlo i na urážení a fyzické inzultaci učitelů. Nicméně fyzické útoky vedení školy odmítá, byť připouští, že diskuze byla velmi napjatá. Politici z AfD dále poukazovali na údajnou radikalizaci jedné ze zainteresovaných osob. Nicméně policie na dotaz Die Welt odpověděla, že se v této věci neangažovala.

Jak uvádí deník Die Welt, požadavek na nabízení pouze halal masa byl vznesen i v jiné hamburské škole. Zde však bylo vše údajně vyřešeno kompromisem a ke spokojenosti obou stran. „Není nicméně možné, aby předseda rodičovské rady požadoval halal maso pro všechny a ještě v následné diskuzi urážel a napadal učitele či jiné rodiče. Ve školní jídelně se musí podávat jen masa zvířat, které byly poraženy podle německých zákonů,“ cituje deník Alexandera Wolfa z AfD.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…