Německo: Vánoční párty? Urážka islámu

20.12.2017 13:04

Lüneburg Johanneum Gymnasium v Německu řeší zvláštní problém. Střední škola již tradičně chystala vánoční večírek. Kdosi si však na chystanou oslavu stěžoval. S odvoláním na další zdroje o tom informuje německý server Focus.de. Na konání vánočního večírku si pravděpodobně stěžoval jeden ze studentů, který prohlásit, že se oslava neslučuje s jeho vírou. Škola našla kompromis.

Německo: Vánoční párty? Urážka islámu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

V německém městě Lüneburg řeší problém gymnásium, které se chystalo uspořádat tradiční vánoční večírek pro studenty. Kdosi si však na konání večírku stěžoval. Prý se jeho pořádání neslučuje s vírou stěžovatele. Škola nalezla kompromis. Rozhodla se uspořádat odpolední vánoční akci, kam bude vstup zcela dobrovolný. Kdo chce, příjde, kdo nechce, nemusí se bavit. Informuje o tom server Focus.de.

Celý článek v němčině naleznete zde.

Zatímco na škole samotné rozhodnutí nechalo žáky i rodiče poměrně v klidu, u veřejnosti stojící zcela mimo školu vyvolala cleá kauza obrovské pobouření. Místní média byla zaplavena nenávistnými telefonáty a e-maily. Média zvažují podání trestních oznámení kvůli šíření nenávisti ve společnosti. Nenávistné reakce podle všeho pomohl přiživit německý politik z Alternativy pro Německo Alexander Gauland, který na sociální síti napsal, že rozhodnutí školy považuje za nepřijatelné ustupování islámu. Reakci vedení školy nechápe a považuje ji za zbabělou.

Rodiče žáků zmíněné školy však zůstávají v klidu. Focus.de poznamenává, že otcové a maminky odmítli reagovat na výroky Alexandera Gaulanda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gottova dcera prozradila: Tatínek volil Zemana. A ještě něco, okamžik plný dojetí

21:29 Gottova dcera prozradila: Tatínek volil Zemana. A ještě něco, okamžik plný dojetí

Nejstarší dcera zpěváka Karla Gotta Dominika odtajnila, koho její otec volil v prezidentských volbác…