Německo do hajzlu, v Rusku mu to nikdy nešlo. Vyvolá další válku? Šok po krachu Němců na mistrovství světa ve fotbale

28.06.2018 8:04

Všechno je politické, jak řekl Thomas Mann. A to se týká i fotbalu, jak by mohl dosvědčit například Vladimir Putin. Včerejší debakl Německa proti Jižní Koreji vzbudil ohlasy na sociálních médiích i u politiků a novinářů.

Německo do hajzlu, v Rusku mu to nikdy nešlo. Vyvolá další válku? Šok po krachu Němců na mistrovství světa ve fotbale
Foto: Repro Youtube
Popisek: Němečtí fotbalisté končí na mistrovství světa ve fotbale
reklama

Výkon německé reprezentace odsoudil například Libor Rouček, exposlanec v europarlamentu za ČSSD. Za tu bídu si prý nic jiného než vyřazení nezasloužili.

Fotbal sledoval i zakládající člen ODS Petr Paulczyňski, někdejší komunální politik a glosátor, a ironií rozhodně nešetřil. Na twitteru postuje, že Němci mají v Rusku obecně špatné výsledky.

A druhou světovou válku připomíná i ve svém příspěvku na facebooku.

Z publicistů se k německé tragédii vyjádřil Tomáš Klvaňa. Ironicky a s nadsázkou připomíná různá politická překvapení nedávných let, například vítězství Donalda Trumpa, brexit, Babiše a Zemana, ale že Němci vypadnou ze skupiny, to je prý největší šok, jaký si kdo mohl představit.

Fotogalerie: - Olympijské medaile na Staromáku

Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2...
Ester Ledecká
Ester Ledecká
Trenér Ester Ledecké Ondřej Bank.
Stříbrná medailistka ze zimní olympiády 2018: rych...
Rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Anketa

Bude Miroslav Kalousek zvolen do příští Poslanecké sněmovny?

9%
91%
hlasovalo: 9007 lidí

Ani na Slovensku není fotbal politikům lhostejný, píše o něm např. Ľuboš Blaha, poslanec za slovenský SMER. Stejně jako Libor Rouček si myslí, že Němci si vypadnout zasloužili a Gary Lineker bude muset změnit definici fotbalu, která zní: „Fotbal je jednoduchá hra, kde 22 mužů honí 90 minut balon... a nakonec vyhrají Němci.“ Po včerejším utkání je tato definice již přežitá. Vítězství Korejců nad Němci považuje za moment, kdy „lidé prvně v historii porazili stroje“.