Německo dovolilo české firmě vyvézt 280 transportérů BVP z ČR do Iráku

09.04.2015 14:18 | Zprávy
autor: vam, čtk

Německo udělilo povolení zbrojařské Excalibur Group k vývozu 280 bojových vozidel pěchoty (BVP) do Iráku. Transportéry pravděpodobně vyrobené v bývalém Československu patřily armádě někdejší NDR, do Česka se dostaly přes Švédsko. ČTK to řekl mluvčí společnosti Excalibur Army Andrej Čírtek. Německá vláda už dříve dala najevo, že s tímto obchodem nemá problém, protože podporuje vládu v Bagdádu v boji proti islámským radikálům. Excalibur nyní k vývozu potřebuje získat licenci českého Ministerstva průmyslu a obchodu.

Německo dovolilo české firmě vyvézt 280 transportérů BVP z ČR do Iráku
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Souhlasné stanovisko německého ministerstva obrany k vývozu 280 vozidel BVP-1 pro iráckou armádu obdržela obchodní agentura Real Trade Praha, která je součástí Excalibur Group. "Proces licenčního řízení trval více než rok a německým orgánům jsme dokládali detaily projektu," uvedl ředitel skupiny Excalibur Petr Němec. Souhlas podle něj svědčí o tom, že kontrakt je v souladu s bezpečnostní politikou mezinárodního společenství.

Zakázka podle tiskové zprávy firmy znamená práci pro 350 zaměstnanců zbrojovky Excalibur Army ve Šternberku na několik let. Podnik by měl navíc v souvislosti s kontraktem postupně přijmout desítky mechaniků těžkých motorových vozidel a inženýrů. "Na tento kontrakt jsou navázány další zakázky v oblasti náhradních dílů i dalších průmyslových výrobků, které jsou ve stadiu kontraktačních jednání," uvedla společnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…