Německo hlásí pokrok při řešení ukrajinské krize

13.09.2015 9:00 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministři zahraničí Německa, Francie, Ruska a Ukrajiny dosáhli během sobotního jednání "významného pokroku" při řešení ukrajinské krize. Uvedl to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Dodal, že nyní existují dobré vyhlídky na brzký podpis konkrétní dohody ohledně stahování zbraní z frontových linií, mohlo by se prý rovněž začít s odstraňováním nášlapných min.

Německo hlásí pokrok při řešení ukrajinské krize
Foto: repro
Popisek: Dav před ukrajinskou Nejvyšší radou

Steimeier rovněž uvedl, že ministři se shodli na potřebě upevnit nedávno dohodnuté příměří mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty. Upozornil však, že stále zůstávají "obtížné a sporné otázky".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Paní ministryně,

Vy se podle všeho snažíte rozvolnit nějaká rozpočtová pravidla. Já se ptám proč? Není to pro nás do budoucna nebezpečné? Nezadlužíte tím další generace? Co by mě také zajímalo, kde přesně a kolik jste dokázala uspořit nebo to plánujete, pravda je, že teď jste ministryně chvíli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech

18:30 To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech

„Jsme už zase nějaký jejich protektorát, v rámci něhož nám budou tady dosazovat svého protektora?“ p…