Německo je cool, jak se mění a je otevřené. Tamní novinář vyvrací milosrdné lži, které o zemi propadající se do bažin média šíří

17.05.2018 4:43

Německá provládní média se nejen zabývají zakrýváním dopadů migrační politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové, ale nadále pokračují ve vykreslování falešného obrazu o aktuálním stavu země. Přitom počet salafistů v Německu dosahuje rekordní výše stejně jako řádění gangů vyzbrojených mačetami v ulicích měst. V Německu žijící novinář a analytik Vijeta Uniyal vylíčil v článku pro Gatestone Institute, jak se země stále více propadá do společenské, ekonomické a demografické bažiny.

Německo je cool, jak se mění a je otevřené. Tamní novinář vyvrací milosrdné lži, které o zemi propadající se do bažin média šíří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost o tom, o čem mainstreamová média nepíší. Příkladem je téma zneužívání migrační krize, které pro jeho web připravil novinář a analytik žijící v Německu Vijeta Uniyal. V originále je článek k přečtení zde. Pro českou verzi Gatestone Institute text přeložil Josef Janeček.

  • Podle zprávy vyžádané německou vládou, stojí za více než 90 % nárůstu zločinnosti v Dolním Sasku nově příchozí žadatelé o azyl.

  • V prosinci 2017 bylo podle odhadů deníku Die Welt v Německu zhruba 600 000 tělesně zdatných žadatelů o azyl. „Více než polovina tělesně zdatných příjemců dávek v nezaměstnanosti je v současné době cizího původu,“ napsal 10. dubna 2018 magazín Der Spiegel.

  • Mezitím chudoba v Německu, zejména mezi staršími důchodci, dosáhla historického maxima. Zatímco počet salafistů v Německu dosahuje rekordní výše, stejně jako řádění gangů vyzbrojených mačetami v ulicích měst, provládní média se nejen zabývají zakrýváním dopadů migrační politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové, ale nadále pokračují ve vykreslování falešného obrazu o aktuálním stavu země.

„Německo je cool“, titulní článek v britském časopise The Economist uvádí, že „Německo se stává stále otevřenějším a rozmanitějším“ a „mnoho jeho charakteristických znaků“ včetně „etnické a kulturní homogenity konformní a konzervativní společnosti“ se „náhle mění“.

The Economist připisuje tuto změnu migrační politice kancléřky Merkelové. Největší změnou byla politika „otevřených dveří“ paní Merkelové vůči uprchlíkům, která v letech 2015–16 přivedla do země 1,2 milionu nových migrantů. Časopis vítá náhlý výbuch diverzity, neboť transformuje „kdysi homogenní Německo“ na „tavící kotlík“ a tvrdí, že „se jeho patriarchální kultura stala genderově vyváženější“.

Proud nově příchozích zmírní v Německu demografickou krizi

The Economist rovněž obhajuje nezbytnost politiky otevřených dveří pro uprchlíky a tvrdí, že „proud nově příchozích do Německa zmírní demografickou krizi“.

Od počátku migrační krize na podzim roku 2015 většina hlavních médií propagovala myšlenku přílivu stovek tisíců migrantů z arabských a muslimských zemí a spatřovala v něm živou vodu pro ekonomické problémy Evropy. Mladí a silní přistěhovalci posílí slábnoucí evropskou pracovní sílu a vyvolají budoucí ekonomický boom, zázrak srovnatelný s německým poválečným Wirtschaftswunder („ekonomickým zázrakem“).

„Uprchlíci zaplatí naše důchody“, sliboval v únoru 2016 redakční titulek v deníku Frankfurter Rundschau. Migrační „příliv zaručuje omlazení, které je tak naléhavě potřeba“, a uprchlíci „budou brzy přispívat do veřejného systému sociálního zabezpečení,“ sdělovaly nám noviny.

„Německé podnikatelské kruhy považují nedávný příliv uprchlíků za příležitost pomoci společnostem v růstu a zajištění dlouhodobé prosperity,“ uvedl týdeník Der Spiegel v srpnu 2015, těsně před rozhodnutím kancléřky Merkelové o otevření hranic pro masovou migraci. „Podnikatelé naléhavě potřebují pracovníky, “dodal.

Uprchlíci přinášejí to, co je cennější než zlato

„To, co nám přinášejí uprchlíci, je cennější než zlato,“ uvedl Martin Schulz, hlavní politický rival Merkelové a vůdce německých sociálních demokratů (SPD).

„Mnoho migrantů se nachází v integračních kurzech nebo čekají, až se tam dostanou. Takže si myslím, že budeme muset prokázat určitou trpělivost,“ uvedla Merkelová v září 2016.

Bohužel tato tvrzení a ujišťování, jak dnes vidíme, nebyla ničím jiným než bláhovými sny zaměřenými na podporu proimigrační politiky v Německu.

Místo toho, aby se imigranti připojili k německé pracovní síle, jak politická elita a většina médií chtěly, abychom uvěřili, tak se stovky tisíců těchto mladých mužů uchýlily do péče velkorysého sociálního systému Německa.