Německý chemik o novičoku: Jsem si jistý, že...

04.04.2018 18:22 | Zprávy
autor: mp

Německá agentura DPA kvůli bojovému jedu novičok vyzpovídala chemika a toxikologa Ralfa Trappa. Ten v souvislosti s jedem poukázal na materiály z Československa a Íránu.

Německý chemik o novičoku: Jsem si jistý, že...
Foto: archiv
Popisek: Chemické složení Novičoku

Chemik a toxikolog Ralf Trapp má za to, že jed novičok mohl být vyroben jen v laboratořích, které byly součástí státního programu. Zacházení s látkami, z nichž se novičok vyrábí, není snadné. To samo o sobě naznačuje, že si jed jen těžko mohli vyrobit nějací na vlastní pěst jednající teroristé či gangsteři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přímo z Íránu: Nic se nehroutí. Na válku jsme připraveni

12:05 Přímo z Íránu: Nic se nehroutí. Na válku jsme připraveni

Válka v Íránu nekončí. Zatímco západní média spekulují o blížícím se kolapsu íránského režimu, exklu…