Německý list vidí v pozadí Nečasovu lásku k Janě Nagyové

17.06.2013 8:46 | Zprávy

Německý deník Bild nebo rakouský Kurier o ohlášené rezignaci Petra Nečase soudí, že tlak na českého premiéra byl příliš velký, než aby ho ustál. Podle Die Welt připomíná pád předsedy vlády zápletku politického thrilleru; německý list v pozadí vidí Nečasovu lásku k Janě Nagyové - šéfce jeho kabinetu a hlavní obviněné mimo jiné v korupční aféře.

Německý list vidí v pozadí Nečasovu lásku k Janě Nagyové
Foto: Petr Kupka
Popisek: Petr Nečas v Ostravě hájil důchodovou reformu

Některé německé servery se zamýšlejí nad dalším vývojem české politické scény po pádu vlády. Spiegel online konstatuje, že není vůbec jasné, zda středopravá koalice bude moci s novým předsedou dál vládnout, jak by si přála. "Levicová opozice požaduje nové volby. Hodně teď bude záviset na schopnosti prezidenta Miloše Zemana nalézt řešení," míní Die Welt.

Podle serveru deníku Rheinische Post přivodila Nečasův pád "špehovací a korupční aféra, která nemá v Česku obdoby". Odcházejícího českého premiéra přitom omylem označil za prezidenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

První máj: Svátek naivity, s níž jsme vlezli do EU

17:05 První máj: Svátek naivity, s níž jsme vlezli do EU

POHLED IVANA HOFFMANA Svátek práce, svátek lásky, ale také je 1. květen výročím našeho vstupu do EU.…