Německý ministr vnitra šokoval celou Evropu: Dorovnejte naše dávky pro migranty, ať nechodí jen k nám

10.09.2017 15:35

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere v rozhovoru pro německý deník Rheinische Post konstatoval, že azylová politika evropské unie se musí změnit. Pokud CDU německé kancléřky Angely Merkelové vyhraje nadcházející parlamentní volby a Thomas de Maiziere do toho bude mít co mluvit, bude prosazovat jednotnou azylovou politiku pro celou EU. Německý model azylové politiky, protože právě tento model považuje za nejlepší.

Německý ministr vnitra šokoval celou Evropu:  Dorovnejte naše dávky pro migranty, ať nechodí jen k nám
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Za městečkem už je hranice s Německem

Německo je zemí, kde chce žít nejvíce lidí, a to i proto, že naše postupy a podmínky jsou ve srovnání s ostatními velkorysé,“ pravil ministr. Narážel mimo jiné i na dávky, které uprchlíci v Německu obdrží, když do země přijdou. Thomas de Maiziere proto volá po tom, aby se celý azylový systém v EU sjednotil, systém dávek pro migranty nevyjímaje.

Maiziere uznává, že ekonomická situace v Německu je diametrálně odlišná od situace v Řecku či v Itálii, ale i tak trvá na tom, že sociální dávky pro migranty by měly mít stejný základ, na který by posléze byly v jednotlivých zemích navázány různé příplatky.

Celý článek v němčině naleznete zde.  

Německý ministr vnitra by rád sjednotil i azylovou legislativu. Nezdá se mu správné, že se mohou neúspěšní žadatelé o azyl v Německu dlouho vyhýbat deportaci. V jiných zemích tolik možností na odložení své deportace nemají. Tady by se Maiziere zřejmě rád inspiroval právními úpravami v jiných zemích.

V rozhovoru také ocenil skutečnost, že státy EU postupují kupředu v prohlubování spolupráce v boji s terorismem. Je snazší dohledat podezřelé osoby.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

14:45 „Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

„Nevadí vám to platit?“ zeptal se zakladatel serverů DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr ohledně tak…