Německý prezident promluví na univerzitě a zavítá do Terezína

06.05.2014 6:25

Přednáškou na půdě Univerzity Karlovy a návštěvou Terezína dnes druhým dnem pokračuje státní návštěva německého prezidenta Joachima Gaucka v České republice. Setká se také s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem a premiérem Bohuslavem Sobotkou (oba ČSSD).

Německý prezident promluví na univerzitě a zavítá do Terezína
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Německa Joachim Gauck navštívil v doprovodu Václava Klause památník Lidice
reklama

Bývalý protestantský pastor a bojovník za občanská práva v někdejší Německé demokratické republice obdrží dnes od Univerzity Karlovy její zlatou medaili. Poté v Karolinu přednese projev na téma Evropská rozmanitost - evropské bohatství.

Po pracovním obědě s premiérem Sobotkou Gauck v doprovodu prezidenta Miloše Zemana navštíví Terezín, kde za nacistické okupace byl největší koncentrační tábor v českých zemích a židovské ghetto. Oba prezidenti ve městě uctí památku více než 35.000 lidí, kteří za války v Terezíně zemřeli.

Při své první cestě do Česka ve funkci v roce 2012 Gauck uctil v Lidicích jako první německý prezident památku obětí nacistického vyhlazení této obce. Na svou druhou návštěvu přiletěl v neděli. Zakončí ji ve středu, kdy se Zemanem zavítá do mladoboleslavského závodu Škoda Auto, který patří největší německé automobilce Volkswagen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…