Nemohl na demonstraci. Na Hamáčka za to letí trestní oznámení

09.03.2021 8:18

Advokát Norbert Naxera podal trestní oznámení na ministra vnitra a předsedu ČSSD Jana Hamáčka a další pachatele. Sleduje jeden jasný cíl. Nahlédněte.

Nemohl na demonstraci. Na Hamáčka za to letí trestní oznámení
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Koaliční vláda ANO a ČSSD v čele s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem od 1. března zakázala lidem přesuny mezi okresy. Advokát Norbert Naxera se s tímto zákazem odmítá smířit. Podal proto trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka.

Anketa

Hospodařila Babišova vláda v době pandemie dobře s našimi penězi?

60%
40%
hlasovalo: 12039 lidí

„Dnes jsem podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka a další neznámé pachatele a dále, v zastoupení klienta, pana Michaela Svatoše, obsahově prakticky stejnou žalobu ke správnímu soudu. Naším cílem je po vyčerpání řádných opravných prostředků podat stížnost k Ústavnímu soudu s návrhem na zrušení usnesení vlády, kterým se zakazuje cestovat mezi okresy pro rozpor s ústavním pořádkem, více v samotné žalobě a trestním oznámení,“ oznámil Norbert Naxera, který taktéž zastupuje pana Svatoše, který si stěžoval, že mu nebylo umožněno účastnit se demonstrace v Písku.

Ze židle advokáta zvedl zásah policie proti demonstrantům, kteří v neděli dávali v Praze najevo, co si myslí o protikoronavirových restrikcích vlády. Zdůraznil, že právo shromažďovací je zaručeno Ústavou a každá vláda musí ctít základní zákon státu.

„Je podezření, že se jedná o trestné činy, neboť právo shromažďovací je zaručeno Listinou základních práv a svobod a žádné vládní usnesení ani nařízení o omezení počtu osob na demonstracích a o zákazu pohybu mezi okresy nemůže vzít občanům jejich základní ústavní právo, takové zařízení je proto nezákonné,“ uvedl Naxera v trestním oznámení podaném na Jana Hamáčka.

Naxera nešetří ani policii. Ta podle jeho názoru demonstrace nepřípustným způsobem narušila, když opakovaně vyzývala demonstranty, aby dodržovali vládní nařízení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

7:48 Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

TÝDEN V MÉDIÍCH Vysvětlení eurokomisařky Věry Jourové, jak budeme pykat za to, když nebudeme opisova…