Nemohl na demonstraci. Na Hamáčka za to letí trestní oznámení

09.03.2021 8:18

Advokát Norbert Naxera podal trestní oznámení na ministra vnitra a předsedu ČSSD Jana Hamáčka a další pachatele. Sleduje jeden jasný cíl. Nahlédněte.

Nemohl na demonstraci. Na Hamáčka za to letí trestní oznámení
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Koaliční vláda ANO a ČSSD v čele s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem od 1. března zakázala lidem přesuny mezi okresy. Advokát Norbert Naxera se s tímto zákazem odmítá smířit. Podal proto trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka.

Anketa

Hospodařila Babišova vláda v době pandemie dobře s našimi penězi?

60%
40%
hlasovalo: 12392 lidí

„Dnes jsem podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Hamáčka a další neznámé pachatele a dále, v zastoupení klienta, pana Michaela Svatoše, obsahově prakticky stejnou žalobu ke správnímu soudu. Naším cílem je po vyčerpání řádných opravných prostředků podat stížnost k Ústavnímu soudu s návrhem na zrušení usnesení vlády, kterým se zakazuje cestovat mezi okresy pro rozpor s ústavním pořádkem, více v samotné žalobě a trestním oznámení,“ oznámil Norbert Naxera, který taktéž zastupuje pana Svatoše, který si stěžoval, že mu nebylo umožněno účastnit se demonstrace v Písku.

Ze židle advokáta zvedl zásah policie proti demonstrantům, kteří v neděli dávali v Praze najevo, co si myslí o protikoronavirových restrikcích vlády. Zdůraznil, že právo shromažďovací je zaručeno Ústavou a každá vláda musí ctít základní zákon státu.

„Je podezření, že se jedná o trestné činy, neboť právo shromažďovací je zaručeno Listinou základních práv a svobod a žádné vládní usnesení ani nařízení o omezení počtu osob na demonstracích a o zákazu pohybu mezi okresy nemůže vzít občanům jejich základní ústavní právo, takové zařízení je proto nezákonné,“ uvedl Naxera v trestním oznámení podaném na Jana Hamáčka.

Naxera nešetří ani policii. Ta podle jeho názoru demonstrace nepřípustným způsobem narušila, když opakovaně vyzývala demonstranty, aby dodržovali vládní nařízení. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

15:01 Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

Lubomír Štrougal, rekordman mezi českými a československými premiéry v délce výkonu funkce i dožití,…