Nenávidím vás, sdělil čtenář Danielu Hermanovi. Děkuji za vyjádření názoru, odvětil ministr a vysvětloval

17.05.2016 10:30

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Ty se týkaly především jeho vystoupení na sjezdu sudetských Němcům.

Nenávidím vás, sdělil čtenář Danielu Hermanovi. Děkuji za vyjádření názoru, odvětil ministr a vysvětloval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

"Nezdravím vás. Prosím pošlete číslo  vašeho účtu, na který vám mohu poslat třicet stříbrných mincí," napsal jeden ze čtenářů ve zjevné narážce na Jidáše, který zradil za třicet stříbrných. I zde zřejmě šlo o poslední Hermanův krok, kterým je vystoupení na sjezdu sudetských Němců. "To já Vás klidně zdravím a oceňuji, že podporujete znalost Bible," odvětil s úsměvem Herman.

I další ze čtenářů se pozastavil nad účastí Hermana na sjezdu a nad oslovením přítomných "milí krajané". "Vy se fakt, ani sám před sebou, nestydíte?" otázal se. "Opravdu nevím, proč bych se měl stydět? Je snad na oslovení 'milí krajané' něco neslušného?" odvětil Herman.

Řeč přišla i na George Orwella. "Souhlasíte s tímto skutečně nesmrtelným citátem: V čase všeobecné lži se pravdivá slova stávají extremismem," napsal čtenář. "George Orwella velice rád čtu a 'beru' ho," sdělil ministr.

Hermana nerozhodil ani další čtenář. "Pane Hermane, nenávidím vás a nejsem sám. Za to, co jste předvedl na sjezdu landsmanšaftu," uvedl čtenář. "Děkuji za vyjádření názoru," zareagoval Herman.

"Pane Hermane, kolik ministrů bylo uctít památku obětí nacizmu v Terezíně? O kolik víc ministrů tam bylo než na sjezdu sudeťáků? Čí památka se vlastně dnes uctívá? Památka vrahů, nebo jejich obětí?" otázal se další čtenář. "Pevně doufám, že už vždycky budeme ctít památku obětí, nikoli jejich vrahů," řekl Herman.

"Podáte ruku v ruce se Sobotkou demisi? Nebo se teď ukáže, zač vlastně stojíte?" zeptal se další ze čtenářů. "Nic takového nemáme s panem premiérem v plánu," zareagoval Herman.

"Nezapřete, že jste původem církevní hodnostář. Jdete, jako církev, vždy tudy, kudy vede cesta k moci a bohatství. Podlézání, to by vám šlo. Co tušíte na konci této cesty? Funkci v EU, ano, tam jsou peníze. Nic dobrého ve Vás není, jako ve všech církevních hodnostářích ve všech dobách. Fakt, Vám není alespoň trochu stydno?" zeptal se další ze čtenářů. "Děkuji za vyjádření Vašeho názoru. A k Vašemu dotazu v závěru. Ne, stydno mi opravdu není. Naopak si vážím možnosti posouvat věci správným směrem, ve prospěch naší země a jejích občanů, kteří mě zvolili do parlamentu," nechal se slyšet Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…