Nenávist vůči islámu je v Česku ojedinělá, věří velvyslanec USA

5. 9. 2015 14:28

Velvyslanec Spojených států Andrew Schapiro je ve funkci rok a nebyl to nijak klidný rok. Prezident Miloš Zeman mu při něm bouchl dveřmi na Hradě, podpořil průjezd amerického vojenského konvoje Českem, jasně podpořil Pochod hrdosti sexuálních menšin a tak podobně. Teď se vyjádřil k uprchlické krizi.

Nenávist vůči islámu je v Česku ojedinělá, věří velvyslanec USA
Foto: redakce
Popisek: Setkání s velvyslancem USA Andrew H. Schapirem na Právnické fakultě UK v Praze
reklama

V rozhovoru pro server Týden.cz se velvyslanec USA v Česku Andrew Schapiro rozpovídal nejen o migrantech. V této souvislosti se sluší připomenout, že ví o uprchlících své, jeho maminka prchala z Československa před Hitlerem.

„S potěšením zjišťuji, že je slyšet mnoho hlasů, které vyzývají k toleranci a varují před hysterií. Všimnul jsem si, že Česko je velice otevřená tolerantní země a byť zaznívají nenávistné hlasy vůči celému islámu, věřím, že jsou ojedinělé. Je teď na všech lidech ve veřejném prostoru, aby šířili pravdivé informace,“ apeloval na občany velvyslanec.

Současně si je velvyslanec vědom, že uprchlíci mohou přispět k rozvoji země. To se opakovaně ukázalo i na příkladu Spojených států, kam v různých uprchlických vlnách dorazilo obrovské množství lidí, kteří tuto zemi posunuli nevídaným způsobem kupředu.

Za zmínku stojí, že po studiu na Harvardu pracoval jako dobrovolník a byl by rád, kdyby se tak chovali i jiní Američané nebo Češi, ale sám uznává, že nemá právo v tomto někomu radit, neboť si je dobře vědom, že po studiu musí lidé splácet řadu půjček, takže častěji rovnou zamíří do soukromého sektoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nejsem zvyklý, aby se se mnou takhle mluvilo!“ Klaus přišel k Veselovskému a za čtyři minuty to začalo

10:50 „Nejsem zvyklý, aby se se mnou takhle mluvilo!“ Klaus přišel k Veselovskému a za čtyři minuty to začalo

Exprezident Václav Klaus zavítal do internetové televize DVTV. Jenže rozhovor ještě netrval ani čtyř…