Nepovedené divadlo Tomáše Töpfera. Aktivista strhal senátora kvůli imunitě

1. 5. 2012 8:21

Bývalý výkonný ředitel Greenpeace Czech Republic Jiří Tutter zkritizoval senátora Tomáše Töpfera a jeho kolegy a to, že si odmítli omezit doživotní imunitu. Podle něj byla vystoupení v Senátu jen nepovedené divadlo.

Nepovedené divadlo Tomáše Töpfera. Aktivista strhal senátora kvůli imunitě
Foto: Jan Janula
Popisek: Senátor Tomáš Töpfer
reklama

„Tomáš Töpfer prokázal, že i v jeho další, nevím sice již kolikáté, funkci dokáže zinscenovat kus, který i z herců – neumětelů vymáčkne to jejich nejlepší, čehož ani oni sami před nástupem do role nevěřili, že jsou schopni,“ píše Tutter.

Z dramatu komedie

Podle autora se však režisérovi inscenace imunita vymkla z rukou a šlo tak spíše o komedii než o drama, jak se na začátku zdálo. Tutter na svém blogu uvádí několik ukázek z výroků senátorů, kteří o imunitu nechtěli přijít.

„Podle mne jde o další, vyloženě populistický návrh změny Ústavy. Patrně ze stejných míst a od stejných lidí, jejichž cílem je možná destabilizovat politický systém v ČR, velmi lacině se zalíbit voličům, kteří stejně nás všechny politiky nenávidí,“ uvedl například Vladimír Dryml (ČSSD).

Tutter však zdůraznil hlavně Töpferova slova. „Já budu klidně pro zrušení imunity, když si budu jistý, že už tady nemáme justiční mafii, že to můžu říct a nebude to kriminalizovaný výrok, že tu máme skutečně nezávislé soudy, že tu máme nezkorumpované a nezkorumpovatelné státní zástupce, kteří nemají styky s podsvětím, že máme neovlivnitelnou policii, že z BIS neunikne ani jedna věta odposlechů a ještě navíc se potom třeba ukáže, že ty odposlechy vůbec nezavdávají žádný důvod k trestnímu stíhání,“ hřímal Töpfer.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …