Nepřítel č. 1: Od sledování fotbalu a pití piva přešel k vraždění ve jménu Alláha

19. 3. 2016 15:45

Veřejný nepřítel číslo 1. po útocích v Paříži Salah Abdeslam byl dopaden francouzskou policií. Mladý muž, který se narodil v roce 1989 v Bruselu, měl rád fotbal. Později se k tomu přidaly ještě pivo a marihuana. Pracoval pro dopravní podnik v Bruselu.

Nepřítel č. 1: Od sledování fotbalu a pití piva přešel k vraždění ve jménu Alláha
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu
reklama

Server Lidovky.cz představil portrét Salaha Abdeslama, až do pátku snad nejhledanějšího muže světa, který měl stát za teroristickými útoky v Paříži. Teroristou ale nebyl úplně vždycky. V dětství měl rád fotbal a motorky. „Později si oblíbil poněkud dospělejší věci: kouření marihuany a pití piva. Mezi roky 2009–2011 pracoval Salah u bruselského dopravního podniku. Není jasné, zda tam skončil kvůli údajným velkým absencím, nebo kvůli nějakému trestnému činu,“ prozrazuje server.

V roce 2010 se dopustil ozbrojeného přepadení a nějaký čas si pobyl ve vězení. Možná právě tam došlo k jeho radikalizaci v muslimské víře. Od prosince 2013 provozoval s bratrem bar. Z bratra je teď mrtvý terorista. Jednoho dne jim bar zavřela policie kvůli prodeji drog. Bratři jej nakonec prodali. Krátce před svým teroristickým činem.

Podle všeho se ale Abdeslam zbavil své vesty s výbušninami. Odmítal vyletět do povětří stejně jako jeho druzi. Bál se snad smrti? Krátce po útocích navíc Abdeslama zadržel policista, ale pro silný zápach měl podezření jen z užívání marihuany. Teroristu proto zase propustil. Až později zjistil, koho měl v rukou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…