Neptejte se Babiše na Čapí hnízdo! Reportáž ČT o výhrůžkách studentům podivně zmizela

10.10.2019 21:10

Studentům bylo údajně vyhrožováno kvůli navštěvě premiéra Andreje Babiše, který měl ve středu dorazit na Střední průmyslovou školu strojnickou v Plzni. Její vedení mělo prý žákům pohrozit, že pokud se jej budou ptát na Čapí hnízdo, budou čelit problémům u maturity. Česká televize natočila o debatě s Babišem a se svědectvími několika žáků reportáž, která však ve čtvrtek večer ze sociálních sítí ČT Jihozápad zmizela, informuje server Echo24.

Neptejte se Babiše na Čapí hnízdo! Reportáž ČT o výhrůžkách studentům podivně zmizela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

Na výhrůžky ze strany vedení školy kvůli navštěvě premiéra upozornila jedna ze studentek v reportáži České televize. „Od učitelů nám bylo řečeno, že pokud se budeme ptát a provokovat ke kauze Čapí hnízdo, tak neuděláme maturitu, že budeme mít problémy u maturity s učiteli,“ sdělila dívka, podle které takhle nevypadá demokracie.

Nakonec přece jeden ze studentů Babišovi otázku týkající se jeho minulosti položil. „Ptal jsem se na jeho historii v StB, pak jsem se zkoušel ptát i na Čapí hnízdo, ale to už neklaplo,“ vyjádřil se Tomáš Pufler v ČT a upřesnil, že jej po položení dotazu jedna z kantorek okřikla.

Ředitel školy Rostislav Študent prý o ničem neví. Studenti si podle jeho slov připravili otázky k tématům na plátně a Babiš pak v diskusi odbíhal jiným směrem. „Takže nic nemohlo proběhnout v jakékoliv přípravě,“ konstatoval.

Reportáž byla k vidění i na sociální síti, kde vzbudila velkou pozornost, ve čtvrtek večer však zmizela ze stránek regionálního studia. Někteří uživatelé ji stihli nahrát na YouTube. Proč video není ke zhlédnutí v ČT, neví ani autorka reportáže Marcela Durasová. „Nevím, musíte se zeptat vedení televize,“ sdělila deníku Echo24, jenž oslovil vedení České televize s žádostí o vysvětlení, nikdo ale na e-mail ani telefonát stále nereagoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

21:02 Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes …