Nepustili ho do ČT... A dobře věděli proč! Kanál, idioti a... Pípátko mělo na pilno

07.08.2020 9:25

VZPOMÍNKY A PERLY Komunisté to neměli a nemají po sametové revoluci jednoduché. Názornou ukázkou toho, jak to může vypadat, je krátké video z roku 1999, ve kterém nespokojený občan slovně napadne známého funkcionáře KSČM Miloslava Ransdorfa. Ten se na jedné z pražských ulic právě chystá odpovídat redaktorům České televize, když v tom se zpovzdálí ozve rázná věta: „Co ho tady natáčíte, proč jste ho už nepověsili, tohohle šmejda?“

Nepustili ho do ČT... A dobře věděli proč! Kanál, idioti a... Pípátko mělo na pilno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Ransdorf se snaží zachovat tvář a muži klidně odpovídá: „Hleďte si svýho a jděte.“ Cizí muž se ale nenechá komunistou odbýt a odpovídá otázkou: „Kdo si má hledět svýho?“ Poté bezostyšně vchází do záběru kamery k Ransdorfovi a pokračuje další palbou otázek. „Co tady vůbec děláte v tom státě? Proč jste neemigrovali (myšleni zřejmě všichni komunisté) do Ruska nebo na Kubu?“

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19013 lidí

Ransdorf stále zůstává klidný a několikrát rychle za sebou opakuje: „Váš názor mě nezajímá,“ a poté ještě dodává: „Jděte někam.“ Cizí občan opět odpovídá otázkou: „Co, kam mám jít?“ Zaměstnanci České televize se snaží muži vysvětlit, že tady pracují, ale to muže nemůže zastavit a kontruje: „No a co ho tady natáčíte, idiota, do televize.“ Redaktoři ČT odpovídají, že je demokracie a že i komunisté mají právo na názor. 

„A jakto, že jsem tam nemoh já do televize, za nich,“ nedá se přesvědčit muž. Redaktor se poté muže ptá, co chtěl vlastně v televizi říkat. Občan na to odpovídá: „No že sou to ču*áci a že maj viset, tyhlety jelita.“ Poté, když už muž odchází ze záběru, zazní ještě téměř legendární věta: „Napálim tě ty kanále komunistickej, prašivej“  a i dlouho poté, co je muž pryč ze záběru, jsou slyšet jeho nadávky na komunistickou stranu. Ransdorf se už pouze směje a jeho interview s redaktory ČT může pokračovat.

Miloslav Ransdorf v politice zůstal pod dlouhá léta a stal se dokonce europoslancem za KSČM. Do povědomí veřejnosti se zapsal aférou, kdy se měl podílet na získání pohádkového dědictví, nedobytně uloženého v jisté švýcarské bance. V kauze měly figurovat i padělané dokumenty. Ransdorf byl poté zatčen a strávil 47 hodin ve vyšetřovací vazbě. Zemřel 22. 1. 2016. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

7:32 Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ještě jednou vrátil k otravě nejv…