Neschopný šméčka ve vládě, Andy břídil. Tomáš Klus má novou píseň

03.11.2020 15:33

Zpěvák Tomáš Klus se pustil do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).„Andy, to je břídil,“ prohlásil bez obalu. Nazpíval o tom dokonce píseň, ve které konstatoval, že ve vládě sedí „neschopný šméčka“, která neumí nic jiného, než všechno zakazovat a zavírat. Má-li shrnout, co si o Babišovi myslí, konstatoval, že premiér, který neumí vést lidi, by měl skončit.

Neschopný šméčka ve vládě, Andy břídil. Tomáš Klus má novou píseň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Klus
reklama

Už v roce 2013 během první volební kampaně hnutí ANO Andreje Babiše Klus varoval před nástupem Babiše k moci. Tehdy mu prý Babiš dokonce volal. „Zval mě na kafe, ale já jsem mu řekl, že se nechci scházet s politikem jeho ražení,“ prozradil zpěvák.

A během těch sedmi let, co Babiš spolu s ČSSD vládne této zemi, jen naplnil všechny Klusovy obavy.

Teď je nejjasněji vidět, jak špatným vůdcem je. Já si myslím, že pro tuhle dobu potřebujeme nějakého lídra, který má vizi, spojí nás a za tou vizí nás vede. Tu ale Andrej Babiš nikdy neměl. Jeho jediná vize je být tím vůdcem, stát v čele. Vede zemi jen proto, že potřebuje vést. Vidím v něm největší problém naší země. Je vlastně důvodem stagnace dialogu ve společnosti. Když chce člověk Babišovi rozumět a pochopit, co chce, tak vlastně zjistí, že mu nejde rozumět. Pokud mu teda ten projev nenapíše nějakej marketér,“ šil do šéfa hnutí ANO.

„Andrej je tady zbytečně dlouho, podle mě,“ shrnul svůj názor Klus s tím, že Andrej Babiš už by měl konečně skončit.

Chápe, že Česko trápí covid, ale vedle covidu je podle jeho názoru třeba věnovat pozornost i změnám klimatu, protože je to velký problém. A taky otravě řeky Bečvy. Zpěvák má pocit, že se tomuto tématu skoro nikdo nevěnuje.

V jedné věci se však kabinetu ANO a ČSSD vedeného Babišem zastal. „Nařízení vlády dodržuju,“ oznámil. Jedním dechem však dodal, že Babíš v časech epidemie neumí komunikovat se svými spoluobčany a to ani když má za zády velký tým marketérů. „Ukazuje to to, že ti marketéři tu nejsou proto, aby pomohli naší zemi, ale aby Andrej Babiš vypadal dobře,“ pravil Klus.

Zdůraznil, že politiky si volíme proto, aby v takovýchto chvílích rozhodovali. Mají k tomu pravomoci, mandát od lidí a tím i danou povinnost věci řešit. Naproti tomu umělci se podle Kluse vždy vyjadřovali ke společenským tématům, vyjadřovat se k nim pravděpodobně vždy budou, ale fakticky je umělec jen obyčejný člověk, který ve svobodné zemi smí říkat svůj názor, ale nemá tu politickou moc a odpovědnost za řešení této situace.

I Janek Ledecký má tak podle Tomáše Kluse právo říkat svůj názor a mluvit o covidu jako o nástroji na vydělávání peněz pro farmaceutické společnosti. „Ale je to silná káva,“ zhodnotil názor Ledeckého Klus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…