Nešikovný Hamáček. Ale vlastizrada? Přehnané, tvrdí expert

05.05.2021 20:46 | Zprávy

Politolog Petr Sokol (ODS) tvrdí, že si za nejasnou situaci kolem Vrbětic a cesty do Ruska může sám Jan Hamáček (ČSSD) svojí politickou nešikovností. Právě zmatky kolem zrušené cesty do Moskvy a následující Hamáčkova protichůdná vyjádření podle něj přispěly k tvorbě různých dezinformací.

Nešikovný Hamáček. Ale vlastizrada? Přehnané, tvrdí expert
Foto: CEVRO Institut
Popisek: PhDr. Petr Sokol, Ph.D., politolog, člen Katedry politologie a mezinárodních vztahů VŠ CEVRO Institut

Sokol v České televizi hovořil o dalším uzavřeném jednání Poslanecké sněmovny, kde se má řešit cesta ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy. „Jelikož se jedná o utajené jednání, tak se ven dostanou jenom spekulace a česká veřejnost se toho moc nového nedozví. Z toho, co víme, včerejší schůze se zvrhla v názorové přestřelky, což vidím jako selhání vedení Sněmovny, která se má o zdárný průběh schůze starat,“ řekl Sokol.

To, že se včera nic nevyřešilo a dnes probíhá další jednání za zavřenými dveřmi, bylo podle Sokola jasné dopředu. „Na té včerejší schůzi byli i ostatní pevně stanovené body, a tak se na takovou zásadní věc, jakou je popisované jednání, dostalo málo času. A je tak správným řešením, že se dnes v bodu pokračuje bez časového omezení,“ pokračoval Sokol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žádné komunisty. Ani Hřiba. Turek u Moravce vytáčel levici

19:00 Žádné komunisty. Ani Hřiba. Turek u Moravce vytáčel levici

V druhé části svých Otázek přivítal Václav Moravec šéfa Pirátů Zdeňka Hřiba a europoslance Filipa Tu…