Nesmysl! Babiš se obořil na belgického premiéra, který by chtěl „nesolidárním zemím“ zakázat volný pohyb po Schengenu

15.12.2018 11:11

Při pátečním summitu se lídři Evropské unie věnovali migrační politice a přerozdělování běženců. Píší o tom Lidové noviny, které i konstatují, že den předtím se politici věnovali brexitu a prodloužení protiruských sankcí.

Nesmysl! Babiš se obořil na belgického premiéra, který by chtěl „nesolidárním zemím“ zakázat volný pohyb po Schengenu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Český premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání uvedl, že proběhly pokusy některých členských zemí znovu otevřít otázku relokace migrantů. Italští a řečtí kolegové se prý pokusili nutit ostatní měnit navrhovaný text deklarace. 

„Diskuse byla velice vypjatá a já jsem během ní uvedl, že jejich návrhy jsou pro nás nepřijatelné,“ uvedl Babiš s tím, že není možné, aby o tom, kdo přichází do Evropy, rozhodovali pašeráci. 

Kromě toho se také řešilo pokrytectví východních zemí přijímajících peníze z EU, ale odmítajících být solidární se státy na vnější hranici, které jsou migrací zatížené. Belgický premiér Charles Michel měl také navrhnout, aby státům, které odmítají spolupracovat, byl omezen volný pohyb v rámci Schengenu. To považuje Andrej Babiš za nesmysl.

„Podle nás je řešení migrační krize mimoevropské. Je to o dohodě s tranzitními státy a o Marshallově plánu pro africké státy,“  zmínil dále český premiér. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…