„Lidé, kteří vysílají poplašné zprávy o invazi, by se měli podívat na data. Bavíme se zhruba o 60 milionech lidí, z nichž ale 86 procent zůstává v domovských nebo rozvojových zemích. Tudíž ti, kteří dorazí do Evropy nebo se o to alespoň pokusí, tvoří jen zlomek. Já sám jsem mluvil se stovkami běženců na Lampeduse, Sicílii nebo Maltě. Velká část z nich skutečně prchá před obrovským nebezpečím. Oni opravdu nemají v úmyslu podnikat invazi nebo páchat kriminalitu. Lidem, které uprchlíci děsí, bych řekl: ‚Máte strach, protože je neznáte. Nemluvili jste s nimi.‘ Jsem přesvědčený, že kdyby lidé znali více konkrétních příběhů, neměli by takové obavy,“ konstatoval Matteo de Bellis v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Hovořil prý např. s dívkou z Nigérie, která musela jako křesťanka prchnout ze své vlasti před sadistickými radikály z Boko Haram. Skončila však v rukou pašeráků v Libyi, kteří z ní udělali prostitutku. Jednoho dne se jí ale podařilo utéct, a tak se ocitla v Evropě. Existují ale i jiné příklady, můžeme prý mluvit o somálských dětech prchajících před válkou nebo před terorem v Eritreji.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp