Nesmysly, blbosti do médií. Ministr Štech čelil mladému Klausovi a Semelové a povolily mu nervy

21. 9. 2017 20:54

Unie zaměstnavatelských svazů uspořádala předvolební debatu o školství. Zúčastnili se jí mimo jiné současný šéf resortu za ČSSD Stanislav Štech, komunistka Marta Semelová a expert ODS pro oblast školství Václav Klaus mladší. V jednu chvíli to mezi nimi začalo jiskřit.

Nesmysly, blbosti do médií. Ministr Štech čelil mladému Klausovi a Semelové a povolily mu nervy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Stanislav Štech

Klaus a Semelová se do Štecha pustili kvůli inkluzi. Vyčetli mu, že neprospěla jak mentálně postiženým dětem, kterých se má inkluze také týkat, tak rovněž zdravým dětem. Ministr si to však nenechal líbit. „Neargumentujte nesmysly,“ vypálil na Semelovou a Klause člen vlády podle deníku Právo. „Do médií se takové blbosti hodí, ale já mám čísla přesná,“ pokračoval. Tato přesná čísla podle ministra dokládají, že dětí s mentálními poruchami bylo do běžných škol zařazeno naprosté minimum.

Semelová mu však okamžitě slovní úder vrátila. „Neargumentujte nesmysly! Všichni víme, že jeden postižený žák rozhodí celý třídní kolektiv,“ prohlásila žena, která se před vstupem do sněmovny na počátku nového tisíciletí živila jako učitelka.

Do debaty se vložila také Štechova předchůdkyně ve funkci Kateřina Valachová (ČSSD), která Klausovi sdělila, že učitelé měli ve třídách děti s poruchami učení i před zavedením programu inkluze, jen k tomu neměli podporu, které se jim s inkluzí dostává. O finančních prostředcích ani nemluvě. Učitele, kteří debatu sledovali, požádala, aby se zamysleli nad tím, kdo odvedl kus práce a kdo jen vypouští líbivá slova, která se možná hezky poslouchají a nabízí se zatleskat jim.

„Bez ohledu na ty frenetické potlesky vám chci poděkovat, že tam pracujete,“ řekla. Klaus se však rychle ohradil. „Rád bych žil ve svobodné zemi, kde mohou lidé svobodně mluvit a svobodně tleskat,“ odtušil.

Celý článek naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…