Nešťastné fotky Schillerové: Další řeči, další problémy

31.01.2022 11:56 | Ze sítí
autor: mp

Před pár dny vyšlo najevo, že si exministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nechala ze státního platit fotografa a kameramana pro vlastní sebepropagaci. Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO před kamerami v neděli vysvětlovala, že se snažila představit veřejnosti práci ministerstva. A na sociálních sítích se hned vyrojilo několik poznámek a vtípků. Nahlédněte.

Nešťastné fotky Schillerové: Další řeči, další problémy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně Alena Schillerová

Česko obletěla zpráva, že si Alena Schillerová coby ministryně financí v barvách hnutí ANO nechala zaplatit fotografa a kameramana, Stáli necelé dva miliony korun. V nedělních Otázkách Václav Moravce vysvětlovala, že šlo o dva zaměstnance tiskového odboru Ministerstva financí, že když si to člověk rozpočítá, dostávali každý asi 400 korun na hodinu. Tvrdila také, že prezentovala práci celého ministerstva, v celé šíři. A uvedla, že osobnější fotografie a videa proplácelo hnutí ANO.

Hlídač státu zjistil, že Ministerstvo financí faktury nevystavovalo.

„Prošli jsme všechny faktury Ministerstva financí ČR od 2009 do 10/2021 a žádná faktura Hnutí ANO (IČ 71443339) tam není. Smlouva také ne,“ napsala nezisková organizace. Ale brzy přišlo upřesnění. „Myslela tím (Schillerová) nejspíše zaměstnané fotografy, nikoliv MF. Za nepřesnost se omlouváme. Pánové fakturovali celkem 84 400 Kč, z toho pouze 8 840 Kč během zaměstnaneckého poměru s MF,“ doplnila nezisková organizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…