Netradičně u Jílkové: Nejen lidé ale i teplárny jsou obětí. Těžebních společností

16.12.2011 5:52 | Zprávy

Teplo po prvním lednu zdraží o sedm až dvanáct procent. Spotřebitelé si tedy už teď představují, jak v mrazivém počasí nového roku nejspíš pro samé zdražování zmrznou. A překvapivě - podobně jsou na tom i teplárny. Ty totiž pro změnu "vydírají" těžební společnosti. Uhlí, které jim prodávají, totiž rok od roku dramaticky zdražuje. Ve spor mezi dvěma institucemi vyústila diskuse ve čtvrtečním pořadu Máte slovo.

Netradičně u Jílkové: Nejen lidé ale i teplárny jsou obětí. Těžebních společností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Zase o něco hlouběji do kapsy budou mít lidé po Novém roce. Kromě zdražení zboží je totiž čeká také zdražení tepla a elektřiny. Na vině je vyšší DPH, vyšší cena paliv a také - jak padlo v pořadu - chamtivost společností typu CzechCoal. Právě těžební firma CzechCoal si totiž podle ředitele Teplárenského sdružení Martina Hájka diktuje nesmyslně vyšší ceny.

Tyto ceny Hájek označil za "drastické". "Zajímalo by mě, co způsobí napřesrok tak drastické zdražení ceny uhlí," ptal se v pořadu Jaromíra Franty, kterého společnost do studia České televize vyslala. "Protože mě žádný důvod nenapadá, tudíž by to znamenalo, že by všechno byl jen čistý zisk. A neznám byznys, kde by se pracovalo s tak vysokým čistým ziskem. Možná kromě drogových kartelů."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…